chrome firefox opera safari iexplorer

З чим Україна відправила гімнастів на чемпіонат світу

21 жовтня 2015 о 12:16

У п'ятницю, 23 жовтня, у шотландському Глазго стартує чемпіонат світу, який визначить і перших володарів олімпійських ліцензій до Ріо-де-Жанейро-2016, повідомляє Еспресо.tv.

Килим

Майже за тиждень до від'їзду гімнастів на першість планети до їхнього залу на олімпійській базі в Кончі-Заспі привалило справжнє диво — сучасний килим для вільних вправ.

Ощасливив гімнастів Національний олімпійський комітет на чолі з Сергієм Бубкою. Давши слово у травні, президент НОК дотримав його у жовтні, коли килим вже прибув до своїх нових господарів. За поміст фірми Janssen fritsen (вибір фірми був узгоджений з тренерським штабом збірної України) олімпійський комітет заплатив понад 840 тис. грн.

Тож останній тиждень гімнасти найбільше тренувалися саме на килимі – найслабшій ланці в своїй програмі.

«Всі приземлення, відскоки на цьому помості геть інші, ніж на старому, жорсткому. Треба звикати. Прогрес прийде вже за півроку – на наступному чемпіонаті Європи. Проте і зараз, хто захоче, той встигне напрацювати. Трохи вдома, плюс п'ять днів безпосередньо в Глазго до старту – за цей час певного зрушення можна досягти», — вважає лідер синьо-жовтої команди, чемпіпон світу і Європи Олег Верняєв.

Новий килим і менше вимотує гімнаста. Якщо раніше він на тренуванні робив кожну з шести діагоналей двічі, покидаючи килим без сил, то зараз – по п'ять – шість разів.

Екіпіровка

Вже за звичкою спортсмени звернулися до Бубки, аби НОК одягнув усю команду в однакові костюми. Частина з них – зокрема, Олег Верняєв, Ігор Радівілов та Микита Єрмак – вже мали форму з Євроігор-2015, які в червні приймав Баку. Проте десант на чемпіонат світу чоловічої збірної – сім гімнастів. Тож НОК і тут не відмовив спортсменам.

Додамо, що жіночу збірну України на чемпіонаті світу представлятиме дві атлетки – Ангеліна Кисла та Яна Федорова, обидві з яких їздили до Баку-2015.

Нова програма

Верняєв уперше представить суддям і публіці нову комбінацію у вільних вправах.

«В Олега є дуже складна програма, та ми за цей час не встигнемо її відшліфувати. Проте є ще одна сильна комбінація, яку можна настрибати. Так, раніше Олег витримував 20 хвилин тренувань на килимі, а тепер – і годину стрибає. Відпрацюємо і виступимо з новою програмою», — каже особистий тренер Верняєва Геннадій Сартинський.

За його словами, підопічний ускладнив комбінації ще й на брусах, перекладині і коні.

Ігор Радівілов, який відомий уболівальникам більше виступами на кільцях (чемпіон Європи-2013) та опорному стрибку («бронза» Олімпіади-2012, «срібло» чемпіонату світу-2014 та Європи-2014 і 2015), для командних змагань готує теж вільні вправи.

«Мені особисто важливо допомогти команді в цьому виді. Мети потрапити в фінал не ставлю перед собою. Це ціль майбутнього, адже нині є на чому розвиватися. Можливо, в командних змаганнях виступлю ще й на перекладині», — каже Радівілов.

Травми

Верняєва продовжують турбувати травми. Зокрема, ноги. За словами ізраїльського лікаря, після чемпіонату Європи Олегу варто було місяць відпочити. В іншому разі – треба з травмою працювати. На базі немає спеціалістів такого рівня, які могли б відновлювати гімнасти після навантажень. Мінімальний біль є і досі. Іншу ногу теж треба оперувати. Та вже, очевидно, після Олімпіади, оскільки на відновлення знадобиться близько півроку. Перед Іграми чемпіон такого собі дозволити не може.

Обіцянки, квартири

Приїхавши в Кончу-Заспу на тренування гімнастів, Бубка запевнив Верняєва, що особисто говорив про квартиру з мером Києва Віталієм Кличком. Чемпіон лише іронічно посміхнувся. Та президент НОК наголосив, що Кличко обов'язково візьметься за це питання. Щоправда, після виборів.

«Мені особисто обіцяв лише Сергій Назарович килим. Це єдина людина, яка дотримала слова. Більше мені ніхто нічого не обіцяв. У нас з Віталієм Кличком була запланована зустріч 29 вересня – в мій день народження. Та з якихось причин вона не відбулася. Я не думаю про це, не літаю в хмарах, щоб потім не виявилося, що все, як завжди», — доречно зазначає Верняєв.

Радівілов, який сам родом з Маріуполя, нещодавно прописався в столичному гуртожитку. Ще після Олімпіади-2012, де гімнаст здобув «бронзу» в опорному стрибку, йому обіцяли житло в Донецьку. Та далі гарних слів справа не пішла.

Борги

Ігор Радівілов виграв чемпіонат Європи-2013 на брусах, став віце-чемпіоном світу-2014 і Європи-2014 в опорному стрибку. Верняєв — чемпіон світу-2014 і Європи-2014 у вправах на брусах, проте президентські стипендії досі не бачили. Вже не кажучи про цьогорічні досягнення на першості континенту.

«Може, треба почекати до Олімпіади??? Не знаю, що за логіка і система», — гірко іронізує Олег.

«Мені винні вже понад 100 тисяч гривень. Обіцяють підняти зарплату. Навіщо нас обманювати?» – обурюється Радівілов.

Зміна громадянства – після Олімпіади-2016

Нині ні Верняєв, ні Радівілов не будуть розглядати заманливі пропозиції змінити громадянство. Хлопці працюють на ім'я і медалі. Проте після Ріо-2016, якщо нічого не зміниться, Олег готовий покинути невдячну державу, а точніше – владу.

«Ладно, не беремо зарплати, відновлювальні центри, медичне забезпечення. В Україні ж немає умов. Так, купили килим. Але бруси вже хитаються. Коли надійде обіцяний міністерством комплект снарядів – невідомо», — каже Верняєв.

А ще рік тому гімнаст заявляв, що не поїде до іншої збірної, бо тренер не хоче залишати Батьківщину. Проте іноземці готові на компроміс. Наприклад, щоб наставник киянина приїздив до них періодично — на збори. При цьому Сартинському будуть платити зарплату.

Ейфорія

Та незважаючи на все це, спортсмени в доброму гуморі їдуть на чемпіонат світу. Думки про квартири і гроші, які виводять з себе і збивають зі спорту, відкидають геть. Олег та Ігор зосереджуються на улюбленій гімнастиці, команді і змаганнях.

Ну а новенький диво-килим приніс позитив, ейфорію і бойовий дух, з яким чемпіони і відправилися за новими здобутками до Глазго.

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути