chrome firefox opera safari iexplorer

Наступний рік на Тернопільщині хочуть присвятити Іванові Марчуку

18 листопада 2015 о 12:35

Серед знаменитих уродженців Тернопільської області — народний художник України, лауреат Національної премії імені Шевченка Іван Марчук, який увійшов у сотню найвизначніших геніїв сучасності за рейтингом авторитетної британської газети Daily Telegraph.

Сьогодні твори митця, який жартома назвав свій унікальний стиль «пльонтанізмом» (бо зображення, наче сплетені з товстих ниток) роблять честь найвідомішим картинним галереям світу та найповажнішим колекціям. Однак слава аж ніяк не применшила любові художника до своєї малої батьківщини — невеличкого села Москалівка Лановецького району. Іван Марчук досить часто там буває і навіть опікується сільською школою, де створено перший у світі музей його імені.

Взаємною є і любов та шана земляків. Недарма художнику присвоєно звання почесного громадянина Тернополя. А на честь його майбутнього 80-річного ювілею в обласній держадміністрації вирішили присвятити творчості Марчука весь наступний 2016-й рік, пише Україна молода.

Детальну програму заходів іще не затверджено, однак уже відомо, що частина з них відбудеться в рідному селі митця. В Тернополі, зокрема, буде відкрито масштабну виставку, а в області — проведено низку культурно-мистецьких імпрез.

Також, за словами голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни, планується надіслати в адміністрацію Президента України клопотання щодо присвоєння Івану Марчуку звання Героя України.

15 вересня

Інші дати
Народилася Олена Кульчицька
(1877, м. Бережани Тернопільської обл. - 1967) - український живописець і графік, педагог. Народний художник України. Автор картин "Діти на леваді", "Жнива", "Бабуля", "Діти з свічками", серії акварелей, офортів, гравюр на дереві, ілюстрацій до творів М. Коцюбинського, І. Франка та ін.
Розгорнути
Народився Михайло Максимович
(1804 – 1873), український історик, філолог, етнограф, ботанік, поет, перший ректор Київського національного університету ім.Т.Шевченка.
«Бери, бери скорийш назад Твоє ледаче слово, Коли поваживсь нам сказать: Забудьте рідну мову!» («Юго-западному оратору», 1864)
Розгорнути