chrome firefox opera safari iexplorer

Літо цілий рік — термальні джерела України

04 грудня 2015 о 13:41

Хоча цього року українська зима і балує нас теплими деньками, гадаю, що багатьом хотілося б відвідати теплу країну. Однак літні курорти серед зими, можливі навіть у межах нашої держави. Адже термальні озера мають сталу температуру у 30-35 градусів, яка дозволяє людині купатися в озері, не залежно від навколишньої температури.

Територіально в Україні термальні озера локалізовані у Криму і на Закарпатті.

На території Закарпаття нараховується близько 50 джерел термальних вод. В основному ці джерела — штучні. Освоєні джерела і басейни є в наступних місцях: турбаза Закарпаття, турбаза Боржава, санаторій Косино.

Тут використовуються такі типи вод: вуглекислі, крем'янисті — Береговське родовище; азотні — Іванівське, Боржавське; азотно-метанові і йодо-бромні хлоридно-натрієві — Гараздівське родовище.

Термальный бассейн. Берегово. ЗакарпатьеБереговський район

На території курорту Берегово є безліч джерел і басейнів із термальними водами, купання в яких можливе як влітку, так і взимку. Тут використовуються вуглекислі, кременеві типи вод. Басейни з термальною водою діють круглий рік. Температура води на поверхні 36 градусів. Вода використовується для лікування органів руху, серцево-судинної системи, центральної нервової системи, хвороб шкіри.

Навчально-спортивна база «Закарпаття», м. Берегово

На базі є відкритий 50-ти метровий басейн із термальною водою, який діє весь рік. Температура води на поверхні 36 градусів. Вода використовується для лікування органів руху, серцево-судинної системи, центральної нервової системи, хвороб шкіри. База «Закарпаття» знаходиться в центрі м. Берегово.

Закарпатська область. Берегово, пл. Корятовича, 1

Санаторій «Косино» в с. Косонь

Є ванне відділення з декількома видами лікувальних ванн, 2 свердловини з термальною водою. Відкритий басейн із термальною водою працює до вересня. Температура води на поверхні — 50 градусів. Вода за хімічним складом є аналогом Нафтусі, використовується для лікування органів руху, центральної нервової системи, серцево-судинної системи і гастриту.

Санаторій знаходиться недалеко від шосе Берегово — Чоп на відстані 18 км від м. Берегово і 6 км від с. Косино.

 

У селі В. Бакта є 2 свердловини з метановою крем'янистою хлоридно-натрієвою термальною водою. Температура води 36-60 градусів.

Вода використовується для лікування нервової системи, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, шкіри, обміну речовин, органів травлення.

Свердловина знаходиться на відстані 8 км від м. Берегово, неподалік від траси Берегово — В. Бакта.

Також свердловина є в селі Яноші. Тут термальна слабкомінералізована хлоридно-натрієва вода, температура 41 градус. Вода використовується для лікування органів травлення, обміну речовин, нервової, серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату, шкіри.

Свердловина знаходиться на трасі Мукачево — Берегово на відстані 10 км. від м. Берегово.

Іршавський район

В Іршавському районі розташоване одне з найбільших родовищ термальних метанових гідрокарбонатно-хлоридних натрієвих йодо-бромних вод типу Хайдусобосло із численими виходами цих вод у с. Велика Ростока, Мала Ростока, Дубрівка, Гребля, Кам’янське, Медяниця, Дунковиця, Доробратово та ін. Прямих аналогів термальних метанових йодо-бромних вод Іршавського родовища на Україні немає. Зараз вода використовується зовнішньо у вигляді ванн у водолікарнях пансіонату «Факел» (с. Довге), с. Кам’янське для лікування серцево-судинних захворювань, органів опорно-рухового апарату.

Мукачівський район

У районі є сульфідні термальні води — азотно-метанові, крем'янисті і хлоридно-натрієві.

Лікувально-оздоровчий комплекс «Латоріца»:

— відкритий басейн із термальною водою,

— лікувальний відділ (5 ванн, соляна кімната, масаж, мануальна терапія).

Поруч із комплексом «Латоріца» знаходиться свердловина з термальною водою, яка безпосередньо з джерела надходить у ванне відділення. Температура води — 35 градусів. Рекомендується використовувати як для плавального басейну, так і для лікування. Її цілющі властивості допомагають при лікуванні захворювань шкіри, верхніх дихальних шляхів, опорно-рухової, нервової і серцево-судинної систем.

Мукачево.

Хустський район

Водолікарня «Теплі води».

Хустский район, с. Велятино, вул. Санаторна, 2

Скважина глибиною 100 метрів. Вода термальна хлоридно-натрієва. Температура 50 градусів. На поверхні з води активно виділяється вуглекислота. Вода використовується для лікування захворювань опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної і нервової системи.

Тячівський район

У селі Велика Вуглинка є закрита свердловина теплої мінеральної води, а в с. Теребля свердловина з геотермальною водою з високим вмістом кухонної солі

Закарпатські термальні басейни позбавляють хронічних недуг

На басейнах із термальною водою в місті Берегово і селі Косино в Закарпатської області — гарячий сезон. Саме у цю пору, коли на вулиці ще не дуже спекотно – в самий раз стрибнути в тепленьку воду.

Адже тут можна не лише викупатися, поплавати, але ще і зміцнити своє здоров'я.

До Берегово і Косино часто приїжджають туристи не лише із Закарпаття, але і з сусідніх областей України. Адже декілька днів, проведених у термальних басейнах, істотно допомагають позбавиться від багатьох хронічних захворювань.

Басейн у Берегово був побудований ще в радянські часи – у  60-х роках

Басейн у Берегово, наприклад, був побудований ще в радянські часи – в 60-х роках. Спочатку його зводили як спортивну базу для спортсменів зі всього Союзу. А пізніше геологи, які розвідували тут підземні джерела води, зробивши лабораторні аналізи, заявили, що вода володіє цілющими властивостями. Напередодні Олімпіади-80 в Береговому навіть проводилися всесоюзні тренування. Зараз басейн також не порожній: періодично його орендують українські спортсмени під керівництвом відомих тренерів. А ось кілька років тому в селі Косино, недалеко від Берегова, побудували нову базу відпочинку, яка також базується в основному на термальних водах. Правда, тутешні басейни за обсягом набагато менші береговських, але властивості води — аналогічні.

— Вода з-під землі надходить із температурою 53 градуси, — розповідає кореспондентові UA-Reporter.com лікар Ольга Шелухович. — Доки піднімається вгору – температура знижується до 35-40 градусів. Термальна вода лікує урологічні, серцево-судинні, ендокринні, гінекологічні, стоматологічні захворювання, а також хвороби опорно-рухового апарату, дихальних шляхів, обміну речовин.

Це ж підтверджують і туристи, які з року в рік за традицією приїжджають сюди підлікуватися.

28 листопада

Інші дати
Народилася Зінаїда Тулуб
(1890, м.Київ – 1964) – українська письменниця. Автор дилогії «Людолови», роману «В степу безкраїм за Уралом».
Розгорнути