chrome firefox opera safari iexplorer

У п'яти країнах Європи покажуть фільми про Євромайдан та Сенцова

21 січня 2016 о 16:00
Docudays UA започатковує міжнародне турне, у рамках якого представить європейським глядачам українські документальні стрічки

Міжнародне турне «Побачити Україну: Docudays UA мандрує світом» (SEEUKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR) стартує 21 січня з Парижа. У столиці Франції події фестивалю проходитимуть у приміщеннях кінотеатру La Filmothèque du Quartier Latin та арт-простору Jour et Nuit Culture.

Протягом січня-серпня 2016 року проект SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR відвідає п’ять країн Європи: Францію, Німеччину, Італію, Іспанію та Грецію. У програмі фестивалю заплановані покази документальних фільмів, фотовиставки, зустрічі з українськими кінематографістами, а також лекції та дискусії за участю громадських активістів і правозахисників, які допоможуть глядачам краще зрозуміти ситуації, зображені у фільмах, та нададуть більше інформації про події у країні.

«Ми переконані, що документальне кіно, фотографія та живе спілкування – найкращий засіб швидко й ефективно занурити іноземних глядачів у соціально-культурну та політичну реальність нашої країни, донести правду про російську агресію й показати, що Україна – європейська держава свободи, позитивних змін і талановитих людей, які нині мужньо й самовіддано захищають найвищі європейські цінності», – пояснює директор проекту SEE UKRAINE: DOCUDAYS UA ON TOUR Алла Тютюнник.

У французьку програму, що триватиме майже місяць, увійшли шість українських неігрових стрічок, що в різні роки були показані на Docudays UA. Всі представлені стрічки за часом створення охоплюють майже століття й дозволяють побачити країну з різних ракурсів і культурно-історичних перспектив. Це призери міжнародних кінофестивалів, які в останні роки відкривали світові українську документалістику: «Жива ватра» (2014) Остапа Костюка та «Час життя об’єкта в кадрі» (2012) Олександра Балагури, а також альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж» (2014), який відображає три місяці революції і був першим фільмом-свідченням вибуху пробудженої гідності українців. Про країну часів перебудови та перших років новітньої історії держави розповідають дві стрічки одного з перших незалежних українських документалістів Сергія Буковського «Завтра свято» (1987) і «Україна: Точка відліку» (2011).

У програмі показів є і класика кінематографу – чорно-білий німий фільм «Одинадцятий» (1928) Дзиґи Вертова, в якому йдеться про 1920-ті роки, період будівництва соціалізму в Українській РСР та індустріалізації, часи, коли молоде покоління митців натхненно творило нову міфологію і працювало на радянську пропаганду. Показ стрічки відбудеться у супроводі живої музики у виконанні піаністки Софії Турти та композитора Антона Байбакова, який спеціально створив оригінальний саундтрек для «Одинадцятого» у рамках проекту «Коло дзиги» – серії музичних кіноперформансів, започаткованих Центром Олександра Довженка.

Під час показів також відбудуться зустрічі та обговорення фільмів із режисерами Сергієм Буковським, Олександром Балагурою та продюсеркою Юлією Сердюковою.

Також у рамках проекту в Парижі пройде фотовиставка Олександра Глядєлова «Чуєш, брате?», яку відкриє сам автор. Це експозиція, яка розповідає про революцію та війну Росії проти України. Минулого року фотовиставка була показана на Docudays UA у Києві, а також у регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Олександр Глядєлов знімає на чорно-білу плівку, використовуючи аналогову камеру з ручним наведенням фокуса. Знімати таким чином в епіцентрі бою практично неможливо, а тому фотографу доводиться вдивлятися в те, що відбувається в проміжках життя між боями.

Джерело: espreso.tv
Розділи: Новини культури

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі