chrome firefox opera safari iexplorer

Премію Стуса присудили голові «Форуму Видавців» Олександрі Коваль

21 квітня 2016 о 13:26
Лауреатом премії імені Василя Стуса у 2016 році стала президент громадської організації «Форум Видавців» Олександра Коваль.

Нагородження відбулося на відкритті «Книжкового арсеналу». Про його результатиповідомила Києво-Могилянська бізнес-школа, яка нині є співорганізатором цієї події.

Олександра Коваль ініціює та організовує заходи, скеровані на розвиток видавничої галузі, промоцію книги в Україні та за кордоном.

Премію їй вручили «за особливий внесок в українську культуру та стійкість громадянської позиції».

Сама Коваль відреагувала на нагороду дописом у Facebook.

Олександра Коваль на врученні премії імені Василя Стуса. Фото KMBS

«Вчора мені вручили премію Василя Стуса, засновану Євгеном Сверстюком. Це премія українського ПЕН-клубу. Я поки що не усвідомила, що це для мене значить, не можу наразі повірити, що удостоєна цієї великої честі. Я ще напишу про свої почуття і подяки для тих, хто мене номінував і голосував… Стусові, Сверстюкові і десяткам їх побратимів вдалося видертися на вертикальну стіну. Нам також вдасться, але треба дертися щосили і тримати один одного», — написала лауреатка.

Претендентами на нагороду цього року також були письменниця, доктор історичних наук, професор Донецького національного університету Олена Стяжкіна та Андрій Содомора — перекладач з класичних мов, письменник, член Національної спілки письменників.

Олександра Коваль із дипломом премії імені Василя Стуса. Фото KMBS

Сама Премія імені Василя Стуса заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтеліґенції (УАНТІ), присуджується щороку Українським центром Міжнародного ПЕН-Клубу авторам (літераторам, митцям, режисерам), які мають видатні успіхи у своїй галузі, виразну громадянську позицію, активно присутні в українському культурному просторі.

Раніше премію вручали щороку, 14 січня, у день святого Василя.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути