chrome firefox opera safari iexplorer

Свято короткого метру #KISFF — чому це потрібно і як не загубитися

19 квітня 2016 о 14:01

Ми часто знайомимо вас з музичними фестивалями Європи та намагаємось допомогти знайти себе в різноманітті лайнапів та артистів. Але не музикою єдиною. Цього разу поговоримо про фестиваль кіно, при чому кіно не простого — а короткометражного.

Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів, який п’ятий рік поспіль проходить в столиці України, в передостанній уікенд квітня є найбільшим українським форумом, що фокусується на короткометражному кіно, причому ще й найбільш лояльний до глядачів (квитки на фестиваль коштують символічні 25 грн.).

Чим фестиваль відрізняється від кінопоказу?

Для початку ми спитали в Кирила Марікуци, організатора фестивалю, відповідь на це запитання і ось, що він нам відповів:

«Я бував не десятках кінофестивалів навколо світу. Починаючи від вже зовсім маленьких показів кіно в загубленних грецьких гірських містечках, чи у французьких провінційних містах, леть помітних на картах в околицях Ліону, в яких досі вся громада зосереджена навколо ринку, до величезних кінобізнесових форумів, де доля мільйонів доларів і сотень тисяч глядачів вирішується на коктейльних вечірках.

Але всі ці фестивалі, фестивальчики і фестиваліща об’єднує одне — особливий, притаманний тільки цим явищам, дух! Десь він не ідеальний, десь – занадто маргінальний, десь вже просто супер попсовий, але можливість загубитися в темряві кінозалу від самого рання і до ночі, плавно перемістившись на якусь з фестивальних вечірок, підсаджує на фестивальний гачок багатьох кіноманів. І не потрібно бути «ньордом» (nerd) кіно, і розбирати опісля, за келихом вина, всі перепетії і драматичні прийоми переглянутих метрів целулоїду, достатньо просто любити кіно і бажати відкривати для себе щось нове та прекрасне».

ezgif.com-optimize

Що ж не пропустити на #KISFF2016

Відкриття фестивалю

Про музику згадувалося декілька абзаців вище, і, по ідеї, мало б і закінчитись, адже мова йде про фестиваль кіно, але не тут то і було! На відкритті #KISFF2016 пройде неймовірний перформанс — «Sound & Vision» – cимбіоз музики та кіно! Талановиті та перспективні українські музиканти зіграють наживо спеціально написані музичні композиції паралельно з короткометражними фільмами, до яких вони і створили ці твори!

ezgif.com-video-to-gif

У програмі п’ять музичних формацій: Blooms Corda, Tik Tu, mandarinaduck, Nikolay Makeyev, New Brain Trio. Фільми будуть теж не менш цікаві, серед них учасники і переможці Berlinale, Sundance, SXSW і інших.

Будинок Кіно, 20 квітня, 20:00

Кіно під зорями

Що може бути приємніше, ніж перегляд кіно просто неба весняним вечором? В час, коли все навколо квітне та зеленіє! І не просто кіно, а останні фестивальні новинки! Для тебе фестиваль вже декілька років підряд проводить покази просто неба в Маріїнському парку, в самому серці столиці. За три вечори, з 21 по 23 квітня о 22:00, #KISFF представить три фестивальні блоки: «Dark Side» про темний бік людей, «Комедійні короткометражні фільми» та весняні фільми, «наповненні коханням». Вхід вільний!

11187230_632787560185087_3909005859688389323_o

Актуальні теми на #KISFF

Короткий метр прекрасний ще й своєю актуальністю, саме він першим реагує на виклики сьогодення та світові катаклізми. Режисери зі всього світу фільмують те, що відбувається навколо них, чи вирушають за тисячі кілометрів, щоб самостійно зануритися в найгарячіші події. Війна в Україні, Революція гідності, світовий тероризм та масова міграція — все це заповнювало наш інформаційний простір у минулому році…

#KISFF2016 зібрав кіно на актуальні теми, і пропонує подивитися на авторські рефлексії майстрів короткого метру. На фестивалі буде представленно програму фільмів, знятихІноземцями про Україну та стрічки, які презентують Близький Схід, який нагадає нам, що ми живемо в світі стереотипів!

Освіта та неформальне спілкування

Кінопокази, та, іноді, вечірки, — це звичайно основа фестивалю, але про освіту забувати теж неможна! Тому другий за важливістю напрямок роботи #KISFF – саме освітній. Якщо ти хочеш отримати нові знання від провідних європейських кінематографістів, людей, які пройшли десятки  кіл кінематографічного пекла – пітчингів, приймали участь в світових формумах класу А, знімають кіно на провідник євпропейських студіях — тоді реєструйся в кіношколу «Short Film School», яка пройде з 20 по 24 квітня в Kyiv Academy of Media Arts в рамках #KISFF. При цьому, вона абсолютно безкоштовна.

А взагалі, розповісти про весь фестиваль просто неможливо, адже це більше 200 фільмів та більше 30 фестивальних показів, тому відкривайте програму фестивалю,  а поки штудіюєте та обираєте фільми, перегльньте декілька роликів, які створили студенти Kyiv Academy of Media Arts для рекламної кампанії фестивалю.

Джерело: inspired.com.ua
Розділи: Новини культури

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути