chrome firefox opera safari iexplorer

Штрафи для п'яних водіїв можуть підняти до 40 000 грн

12 травня 2016 о 12:30

У Верховній Раді пропонують підняти штраф за керування транспортом до 40 тис. грн. Крім цього, можливе позбавлення водійських прав на 10 років. Цього тижня на розгляд внесли відповідний законопроект.

Позбавити водійського посвідчення можуть навіть якщо водій вперше сів за кермо у нетверезому стані, розповів Gazeta.ua Богдан Глядик, автоюрист.

«На мою думку, чим суттєвіші для бюджету водія штрафи, тим краще він думатиме перед тим як порушувати правила дорожнього руху. У законопроекті пропонують накладати штраф і позбавляти прав одночасно. Якщо водій „попадеться“ вперше, то його оштрафують на 10 тисяч гривень. Якщо він повторно сяде за кермо у стані сп'яніння — штраф становитиме 20 тисяч. Всі наступні рази штраф сягатиме 40 тисяч гривень», — каже Богдан Глядик.

Нині деякі служби таксі пропонують послугу «тверезий водій». Тож автовласники, які випили, можуть не залишати автомобіль далеко від дому. Підняття штрафів стало би основним стимулом не сідати за кермо у стані сп'яніння. Проте, коли законопроект приймуть — невідомо.

«Це хороша ініціатива, але, на жаль, невідомо, чи її підтримають. Законопроект зареєстрували у Верховній Раді ще на початку квітня. Те, що законопроект зареєстрований, ще нічого не означає. Його спочатку потрібно включити в порядок денний, потім пройти всі читання, комітети, науково-експертні установи. Законопроекти можуть роками лежати без руху», — додав Глядик.

Крім цього, у Раді зареєстрували законопроект, який передбачає зниження чинного ліміту перевищення швидкості з 20 до 5 км/год. Нині норми адміністративного кодексу передбачають, що водії можуть безкарно порушувати встановлені швидкісні режими не більше, як на 20 км/год. За перевищення на понад 20 км/год водіїв штрафують на 255 грн.

Нагадаємо, Верховна Рада розгляне законопроект, який передбачає штраф пішоходам за розмови по мобільному телефону.

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути