chrome firefox opera safari iexplorer

Цікаві факти про приголомшливе місто Львів

08 травня 2016 о 11:37

Львів — мабуть, найбільш універсальне місто в Україні — його люблять усі. Люди тут живуть гостинні і неймовірно добрі, архітектура — старовинна і приголомшливо красива, атмосфера — дружня, і як би наших сусідів не лякали кровожерливими «бандерівцями», в це місто з'їжджаються з усього світу, тому що знають — тут все зроблено і робиться з любов'ю.
Сьогодні Львову — 760 років. Давай згадаємо найцікавіші факти про це прекрасне місто.

 • Місто отримало назву на честь імені сина короля. Було засновано в 1256 році королем Данилом Галицьким, який назвав місто на честь свого сина — Лева.
 • У Львові найбільша кількість архітектурних пам'яток України — 2500, а весь центр Львова з 1998-го року знаходиться в списку світової спадщини ЮНЕСКО.
 • Фільм «Старики-розбійники» з Юрієм Нікуліним знімали у Львові. У 1970 році Львів жив в атмосфері кінозйомок. Практично всі вуличні сцени цієї стрічки були зняті у Львові.

З днем народження, Львів: цікаві факти про приголомшливе місто
З днем народження, Львів: цікаві факти про приголомшливе місто © instagram.com/lvivgram

 • Програмне забезпечення для голлівудських фільмів роблять у Львові. Мало хто знає, що спецефекти для фільмів «Спайдермен», «Гаррі Поттер», «Халк» і багатьох інших створювалися саме тут.
 • Львів — місто студентів. Кожен п'ятий у Львові — студент. У місті налічується 26 університетів. Найбільшими є ЛНУ імені Івана Франка і «Львівська Політехніка».
 • Львів — фестивальна столиця. Щорічно в місті відбувається понад 100 фестивалів. Традиційними для Львова є фестивалі класичної музики, вуличного театру, свята кави, шоколаду і пампушок. До речі, вже протягом двох років саме у Львові проходить один з найбільших в світі джазових фестивалів.

З днем народження, Львів: цікаві факти про приголомшливе місто
З днем народження, Львів: цікаві факти про приголомшливе місто © instagram.com/lvivgram

 • У Львові найбільша концентрація музеїв в Україні — 60, їх архітектура належить до епох ренесанс, бароко і класицизм. Загляньте в знамениті «Дзіґу», «Музей ідей», «Зелену канапу» і «Сливку». Музейні фонди Львова нараховують 36,5 тисяч експонатів.
 • Львів — місто винаходів. Саме у Львові започаткована перша в Україні залізниця, відкрито перший в Україні готель, заснований професійний театр і перша українська школа. А також винайдено першу у світі гасову лампу і запущена повітряна куля.
 • Аеропорт імені короля Данила Галицького — один з найбільших у Східній Європі.Знаходиться в 6 км від центру міста. У 2012 році був відкритий новий термінал і продовжено злітно-посадкову смугу, яка тепер дозволяє приймати великі літаки. Пропускна спроможність аеропорту складає 2 тис. Пасажирів на годину.

З днем народження, Львів: цікаві факти про приголомшливе місто
З днем народження, Львів: цікаві факти про приголомшливе місто © instagram.com/lvivgram

 • У Львові відбувся перший український футбольний матч. Сталася ця знаменна футбольна подія 14 липня 1894 року у львівському Стрийському парку. Зіграли між собою дві команди — Львова і Кракова. Львів отримали чисту перемогу.
 • У Львові є вулиці, назви яких ніяк не присвячені до історії Львова, і України в цілому — вулиці Джона Леннона, Джорджа Вашингтона, Авраама Лінкольна.
Джерело: tochka.net
Розділи: Туристичні новини

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути