chrome firefox opera safari iexplorer

Бузькому Гарду загрожує знищення

11 липня 2016 о 10:54

Активісти, спортсмени та діячі культури 10 липня провели акцію та закликали в соціальних мережах до збереження останнього історичного ландшафту доби українського козацтва — Бузького Гарду.

Про це повідомляє Національний екологічний центр України.

На залишках острова Гардового на річці Південний Буг активісти розмістили 8-метровий банер «Збережемо Гард — збережемо Україну».

"10 липня Південний Буг зазвучав козацькими піснями: активісти, спортсмени та діячі культури закликали до порятунку останньої твердині Війська Запорізького — Буго-Гардівської паланки XVIII століття, національного природного парку «Бузький Гард» та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, історичній пам'ятці загрожує знищення через добудову Ташлицької ГАЕС.

«Унікальному природному та історичному об'єкту — порогам та острову Гардовий на Південному Бузі — загрожує остаточне знищення. Він зникне під товщею води через підняття рівня води в Олександрівському водосховищі до 20,7 м задля добудови Ташлицької ГАЕС», — наголошується в прес-релізі.

Одна з організаторів акції, еколог Ірина Головко зазначила, що «відвернути трагедію може уряд, зупинивши плани НАЕК „Енергоатом“ добудувати третій гідроагрегат на Ташлицькій ГАЕС».

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Довкілля

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути