chrome firefox opera safari iexplorer

Бузькому Гарду загрожує знищення

11 липня 2016 о 10:54

Активісти, спортсмени та діячі культури 10 липня провели акцію та закликали в соціальних мережах до збереження останнього історичного ландшафту доби українського козацтва — Бузького Гарду.

Про це повідомляє Національний екологічний центр України.

На залишках острова Гардового на річці Південний Буг активісти розмістили 8-метровий банер «Збережемо Гард — збережемо Україну».

"10 липня Південний Буг зазвучав козацькими піснями: активісти, спортсмени та діячі культури закликали до порятунку останньої твердині Війська Запорізького — Буго-Гардівської паланки XVIII століття, національного природного парку «Бузький Гард» та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, історичній пам'ятці загрожує знищення через добудову Ташлицької ГАЕС.

«Унікальному природному та історичному об'єкту — порогам та острову Гардовий на Південному Бузі — загрожує остаточне знищення. Він зникне під товщею води через підняття рівня води в Олександрівському водосховищі до 20,7 м задля добудови Ташлицької ГАЕС», — наголошується в прес-релізі.

Одна з організаторів акції, еколог Ірина Головко зазначила, що «відвернути трагедію може уряд, зупинивши плани НАЕК „Енергоатом“ добудувати третій гідроагрегат на Ташлицькій ГАЕС».

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Довкілля

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути