chrome firefox opera safari iexplorer

Бузькому Гарду загрожує знищення

11 липня 2016 о 10:54

Активісти, спортсмени та діячі культури 10 липня провели акцію та закликали в соціальних мережах до збереження останнього історичного ландшафту доби українського козацтва — Бузького Гарду.

Про це повідомляє Національний екологічний центр України.

На залишках острова Гардового на річці Південний Буг активісти розмістили 8-метровий банер «Збережемо Гард — збережемо Україну».

"10 липня Південний Буг зазвучав козацькими піснями: активісти, спортсмени та діячі культури закликали до порятунку останньої твердині Війська Запорізького — Буго-Гардівської паланки XVIII століття, національного природного парку «Бузький Гард» та регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, історичній пам'ятці загрожує знищення через добудову Ташлицької ГАЕС.

«Унікальному природному та історичному об'єкту — порогам та острову Гардовий на Південному Бузі — загрожує остаточне знищення. Він зникне під товщею води через підняття рівня води в Олександрівському водосховищі до 20,7 м задля добудови Ташлицької ГАЕС», — наголошується в прес-релізі.

Одна з організаторів акції, еколог Ірина Головко зазначила, що «відвернути трагедію може уряд, зупинивши плани НАЕК „Енергоатом“ добудувати третій гідроагрегат на Ташлицькій ГАЕС».

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Довкілля

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути