chrome firefox opera safari iexplorer

Метеорологи обіцяють ще місяць спеки

26 липня 2016 о 17:05

Останній місяць літа буде спекотним, але до кінця серпня температура знизиться. Нестійка погода спостерігатиметься у вересні.

Про це на прес-конференції в Укрінформі розповіла завідувач відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України Вазіра Мартазінова, повідомляє кореспондент агентства.

«Загалом у серпні температура буде вища за норму, але третя декада місяця буде холодною і дуже нестійкою», — сказала Мартазінова.

Так, за її словами, перша хвиля тепла починається до 10 числа — до +28 градусів, очікуються окремі дуже спекотні дні — до +30 градусів. Проте в третій декаді серпня середньодобова температура різко знизиться до +14 градусів.

Також в останній місяць літа не очікується багато опадів.

«Ми прогнозуємо, що напочатку серпня не буде багато опадів, хіба що незначні. Але ось в середині серпня треба чекати злив», — відзначила Мартазінова.

Загалом у серпні температура буде на 2 градуси вище за норму в західних областях України (від +19 до +23 градусів середньодобова температура), і на 1,5 градуса вище за норму по всій іншій території (від +21 до +23 градусів — середньодобова температура).

Метеоролог повідомила, що в першому осінньому місяці погода буде нестійкою, але спека поступово спадатиме.

При цьому тепліше буде в північних регіонах країни — +14-16 градусів середньодобова температура. На іншій території України середньодобова температура буде близько +15 градусів.

Щодо атмосферних опадів у вересні, спеціаліст повідомила, що на заході України вони перевищать середньомісячну норму — 55-60 мм. У східних регіонах країни можливі незначні опади.

Розділи: Довкілля

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути