chrome firefox opera safari iexplorer

Польща заманює українців оформляти «карту поляка»

09 вересня 2016 о 15:09

У пошуках кращої долі багато хто з українців не раз задумувався про зміну місця проживання і зміну країни взагалі. Та не наважувались через труднощі з документами та підводні камені з оформленням довідок.

Найкращим варіантом для українців виїхати за межі держави в Європу, зокрема, у найближчу європейську країну — Польщу — є «карта поляка», пише Україна молода.

Якщо людина підтвердить свою приналежність до польського народу, то, оформивши «карту», отримає візу, медичні послуги, легальне працевлаштування, можливість безплатної освіти в Польщі, а також знижку на проїзд і дозвіл на постійне проживання у Польщі.

Віднедавна, з 2 вересня 2016 року, польська влада взагалі створила дуже заманливі преференції для українців, котрі оформлять собі «карту».

По-перше, її власникові буде безкоштовно видаватися багаторазова віза в Польщу; по-друге, дозвіл на постійне місце проживання (раніше необхідно було сплатити 640 злотих за розгляд заяви та 50 злотих за видачу документа). Окрім цього, за новими правилами, вже через 1 рік людина може змінити своє громадянство на польське, раніше для цього було потрібно 2 роки.

Щоправда, отримати «КП» можна тільки на території Польщі у воєводи. Згідно з обіцянками польського уряду, до початку 2017-го з’явитися перелік воєводств, на території яких громадяни певних країн матимуть можливість отримати цей документ.

Водночас особа з «картою» може претендувати на щомісячну грошову допомогу від Польщі, сума якої фіксована і виплачується протягом 9 місяців. Упродовж перших трьох місяців родина отримує від польської держави по 925 злотих, із 4-го по 9-й місяць — по 555 злотих. Якщо у подружжя є діти, то за кожну дитину в перші 3 місяці отримають 462,5 злотого, із 4-го по 9-й місяць — 277,5 злотого.

До слова, ця грошова допомога не обкладається податком на доходи і не залежить від розмірів заробітку її отримувача.

Така щедрість із польського боку обумовлена тим, що країна цілеспрямовано заманює до себе українців як дешеву робочу силу, переконаний дослідник українсько-польських питань, перекладач Андрій Павлишин. «Це свідома політика. Демографи порахували, що до 2030 року з польського ринку зійде 11 млн. працівників, і цю прірву слід заповнити. Польща потребує робочої сили, тому шукає способи її залучити на постійній та тимчасовій основі. Це буде своєрідний пилосос, який вимиватиме найбільш енергійних, працьовитих громадян, а на місця тих, кого бракуватиме у нас, приїжджатимуть малокваліфіковані заробітчани», — зазначив Андрій Павлишин, передає «Радіо «Свобода».

Дослідник занепокоєний цією проблемою, адже «коли наші громадяни стануть громадянами Польщі, то почнуть платити польські податки, і пенсію їм уже виплачуватиме Польща».

Розділи: Суспільство

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути