chrome firefox opera safari iexplorer

Верховну Раду треба або розпустити, або перевести на громадські засади, — Томенко

21 вересня 2016 о 13:48

Не секрет, що останнім часом прихильників розпуску нинішнього парламенту стає все більше і більше. Натомість головним аргументом проти цього є те, що розпуск парламенту може призвести до загострення суспільно-політичної ситуації, чим нібито може скористатися Росія чи Путін.

Зважаючи на це, лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко пропонує, як мінімум, на 2017 рік здійснити більш еволюційний хід: перевести діяльність депутатів Верховної Ради на громадські засади.

Про це він написав у своєму блозі на Обозревателе.

«Справа в тому, що Голова ВР щоденно скаржиться, що народні депутати прогулюють пленарні засідання, і він змушений по 10 разів ставити на голосування законопроекти. Як говорить заступник Голови ВР, лише 5% з усієї кількості зареєстрованих законопроектів розглядаються у сесійній залі, а абсолютна більшість – нікому не потрібна. Як кажуть решта українців, більш непрофесійного та безвідповідального парламенту за нинішній, в Україні ще не було… Тож, виникає питання: навіщо тоді виділяти майже мільярд гривень на утримання такої Верховної Ради у наступному році?!», — пише М. Томенко. 

Він наводить рядки з проекту Державного бюджету на 2017 рік, де видатки для апарату Верховної Ради передбачені у сумі 987 815,1 тис. грн. За бюджетною програмою «Здійснення законотворчої діяльності ВРУ» видатки передбачені в обсязі 511 418,6 тис. грн., тобто – більше півмільярда грн.

За бюджетною програмою «Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ВРУ» передбачено 428 475 тис. грн., видатки спеціально фонду складають 4 162 тис. грн.

На реалізацію бюджетної програми «Висвітлення діяльності ВРУ через засоби телебачення і радіомовлення та фінансова підтримка видання газети «Голос України» та журналу «Віче» передбачені асигнування у сумі 47 921,5 тис. грн.

«Можливо, коштів платників податків варто платити рівно стільки, наскільки працює парламент? Зарплату з бюджету мали би отримувати працівники Апарату, які забезпечують діяльність Верховної Ради, відповідно, в тих межах, які необхідні для того, щоб депутати де-факто працювали, як бачимо, 4 повноцінні пленарні дні на місяць! Таким чином, майже з мільярду передбачених у Держбюджеті коштів, можна буде зекономити щонайменше половину», — вважає Микола Томенко.

Тому, на його думку, в дискусії навколо бюджету-2017 для того, щоб профінансувати більш нагальні соціально-гуманітарні програми, можна було би перевести діяльність народних депутатів на громадські засади і зекономити серйозні кошти.

Розділи: Політика

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути