chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві проходить Всеукраїнське трієнале художнього текстилю

03 листопада 2016 о 10:46

«З вірою в себе». Такий девіз V Всеукраїнського трієнале художнього текстилю, який нині експонується у виставкових залах Національної спілки художників України.

 

Довгий час український сучасний текстиль перебував у тіні «великого» мистецтва. Художники мріяли про окремий проект. Відчуття великого потенціалу і бажання показати свої здобутки об’єднало найкращих митців країни. Отож, І Всеукраїнське трієнале художнього текстилю відбулося у 2004 році та стало яскравою подією в культурному житті, пише Україна молода.

Сьогодні художній текстиль — це гобелен (класичний та експериментальний), розпис на тканині, колаж, аплікація, печворк, вибійка, повсть, абакан, асамбляж, м’яка скульптура, ручний папір та різноманітні авторські техніки і сучасні технології.

За півтора десятка років Всеукраїнське трієнале художнього текстилю об’єднало митців, які є дуже різними, кожен унікальний, кожен талановитий, кожен має свою творчу долю та свій пізнаваний характер.

«Один раз на три роки українські художники показують своє розуміння, куди і як рухаються митці з текстилю в своїх пошуках та напрацюваннях, — говорить художниця Оксана Цюпа. — Я втішена, що з текстилем працюють не тільки знані, відомі, а й молоді, яким цікаве не тільки традиційне ткацтво, а й експерименти з фактурами, техніками, площинами».

На цьогорічній виставці багато робіт, пов’язаних з Україною — як Батьківщиною; приналежність до неї митців — як частина себе.

Основний лейтмотив творів — наша земля як місце сили і держави. Усього представлено творчість понад 100 авторів з усієї України.

9 вересня

Інші дати
9 вересня відзначають:
  • Всесвітній день краси.
Розгорнути
Народився Іван Котляревський
(1769 -1838), український письменник, поет, драматург, громадський діяч. Поема «Енеїда» стала першим в Україні літературним твором, написаним народною українською мовою.
«Живе хто в світі необачно, Тому ніде не буде смачно, А більш, коли і совість жметь».
Розгорнути
Народився Іван Колесса
(1864 - с. Ходовичі Львівської області - 1898) - український етнограф, автор збірки "Галицько-руські народні пісні з мелодіями" (1901)
Розгорнути
Народилася Олена Апанович
(1919,  м. Малекес, Росія - 2000) - український іісторик, архівіст, письменниця, культурно-освітня діячка, яка все своє життя присвятила дослідженню і популяризації козацтва.
Розгорнути