chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві проходить Всеукраїнське трієнале художнього текстилю

03 листопада 2016 о 10:46

«З вірою в себе». Такий девіз V Всеукраїнського трієнале художнього текстилю, який нині експонується у виставкових залах Національної спілки художників України.

 

Довгий час український сучасний текстиль перебував у тіні «великого» мистецтва. Художники мріяли про окремий проект. Відчуття великого потенціалу і бажання показати свої здобутки об’єднало найкращих митців країни. Отож, І Всеукраїнське трієнале художнього текстилю відбулося у 2004 році та стало яскравою подією в культурному житті, пише Україна молода.

Сьогодні художній текстиль — це гобелен (класичний та експериментальний), розпис на тканині, колаж, аплікація, печворк, вибійка, повсть, абакан, асамбляж, м’яка скульптура, ручний папір та різноманітні авторські техніки і сучасні технології.

За півтора десятка років Всеукраїнське трієнале художнього текстилю об’єднало митців, які є дуже різними, кожен унікальний, кожен талановитий, кожен має свою творчу долю та свій пізнаваний характер.

«Один раз на три роки українські художники показують своє розуміння, куди і як рухаються митці з текстилю в своїх пошуках та напрацюваннях, — говорить художниця Оксана Цюпа. — Я втішена, що з текстилем працюють не тільки знані, відомі, а й молоді, яким цікаве не тільки традиційне ткацтво, а й експерименти з фактурами, техніками, площинами».

На цьогорічній виставці багато робіт, пов’язаних з Україною — як Батьківщиною; приналежність до неї митців — як частина себе.

Основний лейтмотив творів — наша земля як місце сили і держави. Усього представлено творчість понад 100 авторів з усієї України.

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути