chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві проходить Всеукраїнське трієнале художнього текстилю

03 листопада 2016 о 10:46

«З вірою в себе». Такий девіз V Всеукраїнського трієнале художнього текстилю, який нині експонується у виставкових залах Національної спілки художників України.

 

Довгий час український сучасний текстиль перебував у тіні «великого» мистецтва. Художники мріяли про окремий проект. Відчуття великого потенціалу і бажання показати свої здобутки об’єднало найкращих митців країни. Отож, І Всеукраїнське трієнале художнього текстилю відбулося у 2004 році та стало яскравою подією в культурному житті, пише Україна молода.

Сьогодні художній текстиль — це гобелен (класичний та експериментальний), розпис на тканині, колаж, аплікація, печворк, вибійка, повсть, абакан, асамбляж, м’яка скульптура, ручний папір та різноманітні авторські техніки і сучасні технології.

За півтора десятка років Всеукраїнське трієнале художнього текстилю об’єднало митців, які є дуже різними, кожен унікальний, кожен талановитий, кожен має свою творчу долю та свій пізнаваний характер.

«Один раз на три роки українські художники показують своє розуміння, куди і як рухаються митці з текстилю в своїх пошуках та напрацюваннях, — говорить художниця Оксана Цюпа. — Я втішена, що з текстилем працюють не тільки знані, відомі, а й молоді, яким цікаве не тільки традиційне ткацтво, а й експерименти з фактурами, техніками, площинами».

На цьогорічній виставці багато робіт, пов’язаних з Україною — як Батьківщиною; приналежність до неї митців — як частина себе.

Основний лейтмотив творів — наша земля як місце сили і держави. Усього представлено творчість понад 100 авторів з усієї України.

29 жовтня

Інші дати
День пам’яті Єлисея Плетенецького
(1550, с. Плетеничі, Львівська область – 1624) - український православний церковний, культурний і громадський діяч. Архімандрит Києво-Печерської лаври. Засновник Лаврської друкарні, що видавала як оригінальну так і перекладну літературу різного змісту староукраїнською, польською, латинською та ін. мовами.
Розгорнути
Народився Олександр Морозов
(1904, Росія – 1979) – український радянський конструктор танків. Під його керівництвом на Харківському КБ машинобудування розроблено середній танк Т-34 (1940), визнаний найкращим танком періоду Другої світової війни.
Розгорнути