chrome firefox opera safari iexplorer

Оголошено переможців премії «Книга року ВВС-2016»

09 грудня 2016 о 18:16

ВВС Україна оголосила переможців премії Книга року ВВС-2016, представленої в партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Книгою року-2016 став роман «Забуття» Тані Малярчук, а переможцем у номінації Дитяча книга року ВВС-2016 обрано книгу Галини Ткачук «Тринадцять історій у темряві».

Кожен із двох переможців отримає винагороду £1000 у гривневому еквіваленті.

Видавці двох книг-переможців — «Видавництво Старого Лева», Львів, та «Темпора», Київ — матимуть право використовувати логотипи Книги року ВВС у своїх наступних виданнях.

Премії «Читач року-2016» отримали Ганна Кобилякова за рецензію на книгу Катерини Бабкіної «Шапочка і Кит» та Олена Романенко за рецензію на книгу Мирослава Лаюка «Баборня». Обидва переможці отримають електронні книги у подарунок від ВВС Україна.

До журі премії Книга року ВВС-2016 входили:

  • Віра Агеєва, професор, Національний університет «Києво-Могилянська академія».
  • Ольга Герасим'юк, журналістка.
  • Андрій Курков, письменник.
  • Світлана Пиркало, письменниця, радник із питань культури ЄБРР.
  • Марта Шокало, випусковий редактор ВВС Україна.

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути