chrome firefox opera safari iexplorer

20 березня запрошуємо на толоку біля Мазепинської вежі Києво-Печерської лаври

16 березня 2017 о 11:20

У понеділок, 20 березня 2017 року, з нагоди дня народження відомого українського військового, політичного та державного діяча Івана Мазепи та Всесвітнього дня Землі Національний Києво-Печерський  історико-культурний заповідник та Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» запрошують на толоку та презентацію проекту відновлення Мазепинської вежі і створення в ній Музею Івана Мазепи.

Захід розпочнеться о 15:00 за участю відомих громадських та політичних діячів, діячів культури.

Збір біля пам’ятного знаку Тарасу Шевченку на території заповідника.

Довідково

Мазепинська вежа знаходиться в південно-східній частині фортечних мурів Києво-Печерської лаври. Зведена вона на кошти Івана Мазепи у 1689 році. Спочатку вона була задумана як невелика хрещата церква з однією банею. Але незабаром після побудови вежу-церкву було перетворено на палату, де свого часу жив Іван Мазепа.

Архітектура споруди має подібність з Церквою Всіх Святих – вона безстовпна, п'ятикамерна, має форму рівноконечного хреста, чим нагадує українські дерев'яні церкви. Її стіни утворюють чотири п'ятигранні виступи, які підтримуються контрфорсами. Триповерхова споруда займає площу 220,5 м², обсяг – 3010 м³.

На другий ярус вежі можна було потрапити з фортечних мурів, а після перебудови вхід було влаштовано з першого ярусу. Свого часу з цієї вежі вартували підступи ворогів до східної частини фортечних мурів. У випадку облоги з вежі можна було вести фланкуючий вогонь.

Мазепинська вежа зберегла свої основні архітектурні риси до нашого часу, хоч від первісного вигляду інтер'єру не залишилося майже нічого.

«Рідна країна»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути