chrome firefox opera safari iexplorer

На Закарпатті продали пам'ятник Леніну за 253 тисячі гривень

29 березня 2017 о 09:48

Пам’ятник Володимиру Леніну продали на аукціоні за 253 тисячі гривень у місті Чоп Закарпатської області.

Це перший продаж скульптури лідера большовиків в Україні, пише Україна молода.

Про продаж пам’ятника на аукціоні 17 березня повідомила Чопська міська рада на офіційному сайті.

«17 березня вперше в Україні проведено аукціон, на якому було продано скульптуру В.І. Леніна. У торгах взяв участь один учасник, який купив об’єкт за початковою вартістю. Скульптуру передано у право користування, а бюджет міста поповнився на 253 931 грн.», — йдеться у повідомленні.

Відомо, що цим пам'ятником раніше цікавився колекціонер із Угорщини, проте ім'я нинішнього власника поки що не розголошують.

Раніше закарпатські ЗМІ повідомляли, що протягом останніх двох років пам'ятник вождю пролетаріату валявся на задвірках комунального підприємства Чопа. На зберігання його привезли після так званої «хвилі Ленінопадів» у 2014 році.

Тоді пам'ятник спочатку облили фарбою, а потім повалили. Але скульптура не розвалилася оскільки є бронзовою, важить майже 4 тисячі кілограмів.

За даними, які оприлюднювали експерти, лише метал скульптури вартував 150 тисяч гривень, але депутати Чопської міськради вирішили заробити не на переплавці, а на продажі.

Влада Чопа планує встановити на місці, де раніше стояв пам’ятник Леніну, новий пам'ятник одному із засновників міста. Утім, кому саме, депутати ще не визначилися.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути