chrome firefox opera safari iexplorer

18 травня у Києві стартує «оперне Євробачення»

15 травня 2017 о 11:42

З 18 по 20 травня у Києві відбудеться надважливий культурний форум, який за своїм статусом майже не поступається Євробаченню, повідомляє Дзеркало тижня.

Жанрова специфіка майбутньої події — все ж таки не популярна музика, а серйозна: опера, оперета. Цей форум ініційований відомою асоціацією OPERA EUROPA.

В його рамках — триденна конференція «Мистецтво об'єднує» з участю найвідоміших оперних продюсерів, режисерів та диригентів Європи.

Приймати в Україні такої ваги культурний форум — честь і відповідальність. Тим паче що проходитиме він у нашій країні вперше.

Ініціатива та реалізація OPERA EUROPA в Україні — стратегія і тактика насамперед Київського Національного театру оперети (художній керівник Богдан Струтинський). До заходу приєднається і Національна опера України. Ці два театри стануть головними майданчиками OPERA EUROPA.

Такі заходи у всьому світі збирають музичні театральні вершки. Мета зібрань — ствердити мистецтво опери як сучасний вид мистецтва, а також обговорити стратегічні напрями просування сучасної опери у світі і виробити дієві методи такого просування.

Як повідомила DT.UA куратор проекту і директор-розпорядник Київської Національної оперети Олена Циба, до Києва завітають унікальні європейські фахівці, люди, котрі, у прямому сенсі, «форматують» сучасний оперний простір.

Це, зокрема, Єва Клайніц (директор Театру опери в Штутгарді), Ніколас Пейн (директор OPERA EUROPA), Боб Брандсен (Королівська опера, Лондон), Барбара Геслер (представник Креативної Європи), Дан Куперман (Американська опера, Нью-Йорк), Беата Клатка (Польська національна опера). І це далеко не повний перелік гостей.

Очікуються також представники з Національного театру опери Брно, з Уельської національної опери (Кардіфф), Вікторіанської опери (Мельнбурн), Фінської національної опери (Хельсінкі), Державної опери Мюнхена, Словенської національної опери (Любляна), Комічної опери (Хельсінкі), багатьох інших театрів.

Програма OPERA EUROPA в Києві — насичена. Уже в перший день, 18 травня, відбудеться зустріч європейської оперної еліти з Євгеном Нищуком, Віталієм Кличком, Іванною Климпуш-Цинцадзе.

Теми подальших конференцій та дискусій, 19—20 травня: «Культурні політики: будуємо мости», «Авторські права», «Копродукція», «Репертуарний чи бродвейський театр: майбутня картина музичного ринку ХХІ століття», «Онлайн засоби промоції жанру опери», «Міжнародне співробітництво: копродукція, гастролі», «Цифрові платформи промоції мистецтва», «Фандрайзинг: найкращі практики», «Оперна кар'єра на прикладі молодих митців та менеджерів», «Роль опери та музичного театру у суспільстві сьогодні».

Серед спікерів — як європейські оперні менеджери, так і представники українського музичного театру. Важливий гість у рамках OPERA EUROPA — український диригент Кирило Карабиць, який зробив у Європі феєричну кар'єру.

У рамках OPERA EUROPA плануються прослуховування українських співаків. Серед заходів для гостей — Bravo l'Operette та «Графіня Маріца» в Національній опереті, а також «Набукко» в Національній опері.

Два дні поспіль проходитиме засідання директорів асоціації OPERA EUROPA. І, як зазначають українські організатори, цей престижний захід дасть змогу налагодити нові творчі зв'язки з європейськими театрами, що надалі стануть основою для нових спільних проектів.

31 січня

Інші дати
Народився Володимир Перетц
(1870-1935) – український філолог, дослідник і видавець численних пам’яток давньої української літератури та української творчості. Був не лише істориком і видатним теоретиком літератури, але й організатором українського наукового життя та ініціатором багатьох наукових починань.
Розгорнути
Народився Олександр Динник
(1876, м.Ставропіль, Росія – 1950) – український вчений, засновник визнаної у світі наукової школи в галузі теорії пружності.
Розгорнути
Народилася Валентина Гризодубова
(1909, м. Харків - 1993) – льотчиця, учасниця рекордного жіночого перельоту 1938 р. з Москви на Далекий Схід. Герой Радянського Союзу (перша з жінок).
Розгорнути