chrome firefox opera safari iexplorer

«Київська фортеця» 18 травня долучиться до Міжнародного дня музеїв

16 травня 2017 о 12:22

«Київська фортеця» з нагоди Міжнародного дня музеїв 18 травня 2017 року спільно з ГО «Міжнародний соціально-культурний проект «Джойфест» презентує цікаву програму заходів.

За словами гендиректора НІАМ «Київська фортеця» Оксани Новікової-Вигран, програма буде розрахована на дітей та дорослих.

«Програма для дітей починається о 15:30 – після уроків, щоб в ній могли взяти участь діти різного віку. О 19:00 розпочинається програма для дорослих, яка включає до себе, так звану «Ніч у Музеї». У минулому році ми вперше разом з JoyFest провели подібний захід. Гості Музею мали нагоду потрапити на інтерактивну екскурсію до Косого капоніру, побачити його «справжніх» в’язнів і навіть доторкнутися до них. В цьому році програму «Ніч в Музеї» буде розширено. Гості почують не одну, а одразу дві розповіді про події, пов`язані з Київською Фортецею», — зазначає пані Оксана.

Програма заходів до Міжнародного Дня Музеїв
18 травня 2017 року

15:30 — Програма для дітей «Барон Мюнхгаузен в Київській фортеці» – адмінкорпус, 1-й поверх
Вхід вільний.
16:00 – 16:25 — Показ фільму «Той самий Мюнхгаузен» про перебування Барона Мюнхгаузена в Києві та в Київській фортеці.
16:30 — Конкурс малюнків кульковими ручками «Намалюй Мюнхгаузена у Київській фортеці». Кращі малюнки будуть експонуватися у Фортеці протягом тижня.
17:00 – «Малюємо Київську фортецю разом» – колективний малюнок на великому аркуші паперу – залишається на згадку у фондах Музею.
17:45 — Екскурсія до Музею.

Під час обох програм буде працювати фотозона «Той самий Мюнхгаузен».

НІЧ У МУЗЕЇ

19:00 – 20:30 і 20:30-22:00 — Театр «Маскам Рад» і Київська Фортеця представляють Інтерактивну екскурсію по Київській Фортеці «Прогулянка з Бароном і Баронесою фон Мюнхгаузен». Початок екскурсії в театрально-виставковій залі адмінкорпусу, 1-й поверх.

У програмі святкової екскурсії:

  • Дивимося ексклюзивний фільм «Барон Мюнхгаузен в Київській фортеці» про пригоди справжнього, а не легендарного Барона Мюнхгаузена
  • Гуляємо по Київській Фортеці з Бароном Мюнхгаузеном
  • Танцюємо разом з Баронесою Мюнхгаузен
  • Фотографуємося у фотозоні «Той самий Мюнхгаузен»
  • Слухаємо інтерактивну радіоекскурсію по Косому капоніру
  • Заходимо до камер для політв'язнів Косого капоніру, включаючи камеру смертників, торкаємось речей політв'язнів, які зберегли їхній дух...

Таке можливо тільки раз на рік — в Міжнародний день музеїв у програмі «Ніч в Музеї", — запевняють організатори.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути