chrome firefox opera safari iexplorer

За півроку набір із 23 продовольчих товарів здорожчав на 115 гривень

05 липня 2017 о 15:48

Літо – період, коли зазвичай, під впливом сезонних факторів та часткової переорієнтації раціону населення на споживання плодоовочевої продукції, роздрібні ціни на основні види продуктів харчування стабілізуються. Проте, перший літній місяць поточного року став винятком із цього тренду, повідомляє Економічний дискусійний клуб.

За даними Держстату, у червні зафіксовано ріст цін, подекуди безпрецедентний, на 19 позицій із 23 соціально значущих продовольчих товарів із переліку, що підлягає моніторингу.

Беззаперечними лідерами цінового зростання у червні були овочі, яйця та м’ясо і м’ясопродукти, а саме: овочі борщового набору подорожчали в 1,2 – 1,8 рази («плюс» 1,73 – 7,41 грн. на кілограмі). Картопля зросла в ціні на 13,7% («плюс» 1,21 грн.).

Триває стійке підвищення споживчих цін на хліб масових сортів, які у червні подорожчали на 0,7% − 1,2% («плюс» 8−14 коп. на кілограмі). Загалом, з початку 2017 року кілограм хліба пшеничного зріс у ціні на 12,1% або на 1,31 грн., житньо-пшеничного – теж на 12,1% або на 1,29 гривні на 1 кілограмі.

Досить помітно з початку червня подорожчав рис ( «плюс» 3,5%).

Загалом вартість набору із 23-х соціально значущих продовольчих товарів, за яким здійснюється моніторинг цін органами статистики, у червні ц. р. порівняно із травнем ц. р. зросла на 36,82 гривні («плюс» 4,5%), а з початку 2017 року на 114,45 гривні («плюс» 15,3%), і в середньому по Україні склала 861,75 гривні.

Збільшення вартості набору зафіксовано у всіх без винятку регіонах країни. Найвищий темп подорожчання  вартості набору зафіксовано у Хмельницькій області – 7,1% (плюс» 55 гривень), найменший – у Одеській області – 1,8% (плюс» 16 гривень).

Як і у попередні місяці, найдешевший набір продовольства можна було придбати у Тернопільській області (786 гривень), найдорожчий – у місті Києві (985 гривень).

Розділи: Суспільство

4 березня

Інші дати
День пам’яті князя Ярослава Мудрого
Ярослав Мудрий (бл. 983 – 1054) – великий князь Київський, видатний державний діяч і полководець Київської Русі. За князювання Ярослава мудрого значно розширилися і зміцнилися міжнародні зв"язки Київської Русі. Фактично об"єднав всі руські землі під своєю владою. Як високоосвічена людина дбав про освіту і культуру свого народу, заснував при Софійському соборі школу і бібліотеку. За його ініціативою почалася в Києві праця над перекладами грецьких та інших книг на церковно-слов"янську мову, переписувано багато книг. Київська Русь Ярослава Мудрого - велика і могутня держава Європи.
Розгорнути
Народився Михайло Вербицький
(1815, с. Явірник-Руський, Польща – 1870), український композитор, громадський діяч, автор музики до Гімну України.
Розгорнути
Народився Володимир Івасюк
(1949, м.Кіцмань Чернівецька область – 1979) - український композитор і поет. Один з основоположників української естрадної музики.
«Червону руту Не шукай вечорами, - Ти у мене єдина, Тільки ти, повір. Бо твоя врода – То є чистая вода, То є бистрая вода З синіх гір.» (Володимир Івасюк)
Розгорнути