chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні відбудеться перший арт-фестиваль, присвячений Чорнобилю

29 серпня 2017 о 13:39

З 30 серпня по 1 вересня у місті Славутичі, що на Київщині, відбудеться перший фестиваль «CHERNOBYLING», повідомляє Укрінформ.

“Перший арт-фестиваль «CHERNOBYLING» хоче згуртувати людей, небайдужих до історії зони відчуження, а також об'єднати світову спільноту у дослідженні теми Чорнобиля і його історії. За допомогою музики, мистецтва та різних форм активності фестиваль розповість про катастрофу і водночас дасть можливість глянути на неї з іншого боку”, — розповіли організатори.

Трьома основними напрямками фестивалю стануть геокешинг — туристична гра із застосуванням супутникових навігаційних систем; урбекс — індустріальний туризм, відвідання, дослідження і вивчення покинутих будівель і міст; а також різні види мистецтва — фото, музика.

За три дні фестивалю його відвідувачі зможуть послухати лекції учасників ліквідації і свідків аварії на ЧАЕС, поїхати на унікальну екскурсію найцікавішими місцями зони відчуження, міста Прип'ять.

Організатори — Славутицька міська рада, Асоціація туроператорів в Чорнобилі, Національний музей Чорнобиля в Києві, запросили з-за кордону та з України відомих вуличних художників (NeSpoon, Poland), фотографів (Тьєррі Ванхуйссе, Бельгія), геокешерів (Маріан Хекско, Чехія), дослідників урбаністичних та індустріальних об'єктів (Влад Вознюк, Україна).

Окрім українських гуртів «НАСТ», «...Та інші», у фестивалі візьмуть участь популярні гурти зі Словаччини (SIGNATURE), Чехії (MAAGA A ZDORP), Польщі (CINAMON).

Усі кошти від фестивалю будуть передані на допомогу самоселам — жителям Чорнобильської зони, які попри всі заборони, повернулися до своїх домівок.

17 січня

Інші дати
Народився Іван Труш
(1869, с. Висоцьке Львівська область – 1941) - український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині.
«Нам треба стояти… ногами на нашій землі, головою бути в Європі, а руками обхоплювати якнайширше справи української нації» (Іван Труш)
Розгорнути
Народився Григорій Епік
(1901, с.Кам'янка Дніпропетровської обл. - 1937) - український письменник, перекладач. автор повісті "Восени", романів "Без грунту", "Перша весна".
Розгорнути