chrome firefox opera safari iexplorer

«Ше.Пісня»: у Києві презентують збірку пісень на слова з «Кобзаря»

26 вересня 2017 о 11:31

У столичному музеї Тараса Шевченка сьогодні, 26 вересня, відбудеться презентація нових пісень на слова Тараса Шевченка.

У музичний збірник увійшли треки-переможці пісенного конкурсу «Ше.Пісня», який відбувається до дня народження Тараса Шевченка, повідомляє Україна молода.

«Дуже важливо ретранслювати творчість із «Кобзаря» в XXI століття до наших сучасників, — каже організатор фестивалю Тараса Шевченка «Ше.Fest» Юлія Капшученко-Шумейко. — Передусім це важливо для молодих людей. Адже кожне нове покоління дуже складно сприймає творчість Тараса Шевченка, особливо зі шкільної парти. Тому наш конкурс «Ше.Пісня» створений для того, щоб залучати молодих музикантів, які б опрацьовували тексти лідера нації на сучасний лад.

Така співпраця з Григоровичем дуже складна, адже він творив ще в XIX столітті, перед музикантами бар’єр в два віки, але за рахунок того, що тексти актуальні — ця співпраця складається лише з найталановитішими музикантами, тими, які змогли вловити мелодію поезії, яку заклав автор. Власне з такими музикантами в нас і буде зустріч, адже в збірник увійшли найсоковитіші композиції на слова з «Кобзаря».

На презентації переможці конкурсу виконають пісні наживо, зокрема, виступатимуть гурт «Сад», «Мелорі», «Пророка», бард Вітай Кобзар та Сергій Малега. Читатимуть поезії з «Кобзаря» поети, учасники проекту «Відео.Кобзар» Михайло Невідомський та Володимир Олівцець. Ведучий вечора — Олександр Висоцький.

Цього року у збірник пісень «Ше.Пісня» увійшло 10 композицій. Виконавці: Богдан Тарасюк — «Катерина» (Вінниччина), Дмитро Оленич — «Думи мої» (Київ), Сергій Малега — «За байраком байрак» (Богуслав), Віталій Радиш — «Гомоніла Україна» (Івано-Франківщина).

Більшість пісень були записані на студії, адже музиканти створювали свіжі композиції для конкурсу. Диск створений за сприяння Юрія Левченка.

Нагадаємо, що на початку 2016 року фестиваль Тараса Шевченка «Ше.Fest» оголосив про відкриття пісенного конкурсу «Ше.Пісня». Свої заявки надсилали музиканти з усіх куточків країни.

Оцінювали конкурсантів лідер гурту «Веремій» Віталій Калініченко, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, екс-солістка гурту «ДримбаДаДзига» Ольга Троян, музикознавець, головний редактор журналу «Музика» Володимир Корнійчук та організатор фестивалю Тараса Шевченка «Ше.Fest» Юлія Капшученко-Шумейко.

За два роки існування конкурсу в ньому взяли участь близько сотні виконавців.

Минулоріч була записана прем’єрна збірка, в яку увійшло 13 треків на слова Шевченка в акустичній обробці.

4 березня

Інші дати
День пам’яті князя Ярослава Мудрого
Ярослав Мудрий (бл. 983 – 1054) – великий князь Київський, видатний державний діяч і полководець Київської Русі. За князювання Ярослава мудрого значно розширилися і зміцнилися міжнародні зв"язки Київської Русі. Фактично об"єднав всі руські землі під своєю владою. Як високоосвічена людина дбав про освіту і культуру свого народу, заснував при Софійському соборі школу і бібліотеку. За його ініціативою почалася в Києві праця над перекладами грецьких та інших книг на церковно-слов"янську мову, переписувано багато книг. Київська Русь Ярослава Мудрого - велика і могутня держава Європи.
Розгорнути
Народився Михайло Вербицький
(1815, с. Явірник-Руський, Польща – 1870), український композитор, громадський діяч, автор музики до Гімну України.
Розгорнути
Народився Володимир Івасюк
(1949, м.Кіцмань Чернівецька область – 1979) - український композитор і поет. Один з основоположників української естрадної музики.
«Червону руту Не шукай вечорами, - Ти у мене єдина, Тільки ти, повір. Бо твоя врода – То є чистая вода, То є бистрая вода З синіх гір.» (Володимир Івасюк)
Розгорнути