chrome firefox opera safari iexplorer

На Сумщині з'явився унікальний музей горюнів

03 жовтня 2017 о 15:50
У с. Нова Слобода, що в Сумській області, відкрито музей горюнської культури, який став першим етнографічним у Східній Україні.

Про це повідомляється на сайті Сумської облдержадміністрації.

«Вагома подія відбулася в селі Нова Слобода Путивльського району, там днями відкрито перший на території Східної України етнографічний музей – Музей горюнської культури. Цікаво, що екскурсії в цьому музеї будуть горюнською мовою, звучатимуть пісні етногрупи „горюни“. Експозиція музею відображає побут звичайної горюнської родини. У плані роботи також знайомство зі стравами національної кухні», – розповіла начальник управління культури і туризму Олена Мельник.

Вона висловила впевненість, що нова атракція стане одним із найпривабливіших культурних і туристичних об’єктів Сумщини.

Як повідомляє видання «Данкор онлайн», музейна експозиція відтворює садибу горюнів кінця XIX – початку XX ст. В інтер'єрі будинку представлено ​​меблі, різні предмети побуту, одяг тощо. В господарських будівлях – сараї, клуні, вітряку – експонуються знаряддя праці, інший сільськогосподарський інвентар. Крім цього, на горюнівському подвір'ї можна побачити колодязь-журавель і рідкісний різновид льоху – шийну яму.

Горюни – невелика етнічна група, яка проживає на Путильщині. На думку більшості дослідників – це автохтонне давньослов'янське населення, яке зберегло унікальну самобутню культуру, мову й архаїчні риси в побуті.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

9 березня

Інші дати
Георгій Нарбут 
1886 – український художник-графік. Автор славнозвісної ілюстрації до «Енеїди», графічної серії «Українська абетка», ескізів українських грошових знаків, цінних паперів, поштових марок, військових мундирів Української армії, нової української геральдики.
Розгорнути
Народився Тарас Шевченко
(1814, с.Моринці Черкаська область – 1861), український поет, художник, мислитель, письменник, драматург, громадсько-політичний діяч.
«Страшно впасти у кайдани. Умирать в неволі, А ще гірше — спати, спати, І спати на волі — І заснути навік-віки. І сліду не кинуть Ніякого, однаково, Чи жив, чи загинув!» (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Народився Микола Пимоненко
(1862, м. Київ - 1912) – український художник, автор багатьох картин на сільську та міську тематику: «Сінокіс», «Проводи рекрутів», «Жниця», «Свати», «У похід», «Ярмарок», «Весілля в Київській губернії», «Ворожіння».
Розгорнути
Народився Тарас Боровець (Бульба)
(1908, с. Бистричі рівненська область – 1981) – діяч українського повстанського руху часів Другої світової війни, засновник УПА "Поліська Січ".
Розгорнути