chrome firefox opera safari iexplorer

Місця козацької слави, які має відвідати кожен українець

27 грудня 2017 о 13:35

Для того щоб об'їхати місця, де кувалися знамениті козацькі легенди, вам вистачить і однієї відпустки. Але ця відпустка стане незабутньою. Почніть з Гайдамацького Яру у Вінницькій області та завершите свій екскурс в легендарну історію козаків на Хортиці.

Гайдамацький Яр (Вінницька область)

Фото: focus.ua Гайдамацький Яр (Вінницька область)

Серед українських сіл особливе місце займає Буша у Вінницькій області, адже всього в кілометрі від нього знаходиться заповідне місце — Гайдамацький Яр. Крім того, що на його території ви побачите більше сотні химерних скульптур, створених природою, окрема історія — система печер і підземних ходів.

За легендою, саме тут переховувалися козаки в часи війни з Польщею. І понині кажуть, що десь у яру закопаний їх скарб. Хто знає, можливо, вам вдасться його знайти.

П’ятницький цвинтар (Тернопільська область)

Фото: focus.ua Кременець: тут знаходиться П’ятницький цвинтар

Цвинтар у тернопільському Кременці — одне з найстаріших, його історія бере початок в XVI ст.

Коли в 1648 році козаки Максима Кривоноса штурмували Кременецький замок, саме на цьому кладовищі ховали загиблих бійців. Якщо вірити легендам, після одного виснажливого бою козаки настільки вибилися з сил, що не могли навіть поховати своїх побратимів. У підсумку похорони вирішено було перенести на наступний день.

Але коли козаки прокинулися, то побачили свіжі могили, над якими стояли білі кам'яні хрести, а там, де були поховані бандуристи, — надгробки у вигляді бандур.

Згідно з легендою, вночі хтось поховав загиблих козаків і поставив на їх могилах білі хрести.

Колодязь любові в Суботові (Черкаська область)

chigirin-travel.ck.ua
 Суботів

Селище Суботів відомо в першу чергу як резиденція славного українського гетьмана Богдана Хмельницького.

Як свідчать легенди, недалеко від центру села стоять три криниці, які були викопані за наказом Хмельницького на честь загиблих козаків. А зараз, за ​​місцевим повір'ям, якщо дівчина вип'є води з трьох колодязів поспіль, то протягом трьох днів знайде свого коханого.

Звідки це пішло? Ця легенда народилася ще в ті далекі часи, коли козаки гинули сотнями і знайти собі улюбленого дівиці було зовсім не просто. Ось і запримітили вони, що якщо випити водички з колодязів, то незабаром знайдуть своє жіноче щастя.

У Суботові розташовувалася резиденція Богдана Хмельницького

Острів Хортиця (Запорізька область)

ua.igotoworld.com
 Хортиця

За Геродотом, на Хортиці народився батько скіфського роду Скіф

Про це легендарному острові можна говорити годинами. Напевно, ні з одним місцем в Україні не пов'язано стільки легенд та історій про геройство запорізьких козаків. Вже повірте, на Хортиці розташовані не тільки такі загальновідомі туристичні об'єкти, як комплекс «Запорізька Січ».

Наприклад, у північній частині острова в скелях можна знайти розколину — «Зміїну печеру». Геродот, який побував на Дніпровських порогах і берегах, писав про загадкову країну Гілею, де Геракл зустрівся з прекрасною Змій-дівиця. Так от, сталося це не де-небудь, а саме в цій самій печері. Тут же у них народилося і троє синів — Агафірс, Гелон та Скіф. Останньому, як ви здогадалися, довелося стати на чолі могутнього скіфського роду.

А неподалік, на острові Середній Стовп є виїмка в півтора метра — козацька миска. Чому миска? А бо нібито в особливо жарку погоду прямо з цієї «миски» козаки годували один одного півтораметровими ложками! Хоча є й інша версія: мовляв, миска ця була купіллю для молодих дівчат, які після купання ставали гарніша і молодша.

На острові Хортиця розташовані такі відомі туристичні комплекси, як «Запорізька Січ»

Але найбільше легенд ходить про козацьке золото... У Січі накопичувалося чимало скарбів, зброї і грошей. Щось козаки добували в бою самі, щось перепадало від розподілу загального видобутку. А не станеш же ти волочити за собою скарби в кожному бою, от і ховали їх козаки.

Заривали цінності не тільки під землею, але і під водою. І якщо козак гинув в бою, то його скарб так і залишався недоторканим. З ліквідацією Січі козаки визнали своє переселення тимчасовим, тому й не стали брати з собою свої скарби. Протягом століть на Хортиці знаходили золоті хрести і монети. Але крім золота острів зберігає ще і безліч таємниць.

Джерело: m-ukraine
Розділи: Туристична

3 жовтня

Інші дати
Народився Володимир Дорошенко
(1879, м. Петербург, Росія – 1963) – український бібліограф, літературознавець, перекладач, критик. «Князем української бібліографії» називали його сучасники.
Розгорнути
Народився Михайло Возняк
(1881, с. Волиця, Львівська область – 1954) – український літературознавець і фольклорист. Автор багатьох наукових праць, присвячених життю і творчості українських письменників, українського фольклору й театру, «Історії української літератури» в 3 томах.
Розгорнути
Народився Киріяк Костанді
(1852, с. Дофіновка, Одеська область – 1921) - український художник-передвижник. Автор картин «У хворого друга», «В люди», пейзажів, портретів. Серед учнів К.Констанді – М.Греков, А.Шовкуненко.
Розгорнути