chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Склад ЦВК «під Президента» суперечить очікуванням суспільства

06 лютого 2018 о 13:03

Загальний склад Центральної виборчої комісії, що його подав на розгляд Верховної Ради Президент України, та принцип добору кандидатур, цілковито  суперечать очікуванням суспільства.

Сьогодні список виглядає таким чином:

6 кандидатів від Блоку Петра Порошенка;

3 кандидати від Народного Фронту;

2 кандидати від від «Волі народу» та «Відродження», котрі  постійно підтримують Порошенка і Гройсмана;

кандидат від Радикальної партії (системного союзника уряду Гройсмана);

1 кандидат від «Самопомочі»;

1 кандидат від «Батьківщини».

Оскільки законом квоти не передбачені, Президент, судячи з усього, склав список кандидатів на власний розсуд. Вочевидь, обираючи тих, хто його підтримує.

Обурення викликає не лише той факт, що від президентської фракції пропонується аж 6 кандидатів, а й те, що у списку фігурує 3 особи від Народного Фронту, якому нині довіряє лише 1-1,5 % українців.

Отже, напередодні президентських виборів  маємо  абсурдну картину: 13 членів Центрвиборчкому від  Порошенка-Яценюка-Гройсмана і 2 – від опозиції, за яких, до речі, можуть і не проголосувати. Адже двоє членів ЦВК мають  право працювати до 2021 року. Варто їх назвати: Катерина Махніцька, дружина екс-Генпрокурора Євгена Махніцького, та Олег Діденко від Блоку Петра Порошенка.   Якщо вони самі не напишуть заяви про складання повноважень, – не виключено, що за кандидатів від «Самопомочі» або  «Батьківщини»  просто «випадково» не проголосують. У цьому разі в Центральній виборчій комісії буде вже не 13, а 14 представників влади та  1 – опозиції.

Як можна забезпечити демократичні і чесні вибори за такого складу, я особисто не знаю.

В цьому контексті, перспективи опозиції виглядають цілком провально, позаяк  опозиційні фракції не домоглися повернення до тексту Регламенту норми про коаліцію та опозицію, й  тепер, фактично, важко сказати, хто є хто. Як наслідок, Президентові створено можливість маніпулювати поняттями коаліції та опозиції.

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути