chrome firefox opera safari iexplorer

Резиденція для президента за мільярд бюджетних гривень

03 травня 2018 о 15:47
glavcom.ua

В рамках проекту #Нашбюджет політична партія Громадський рух «Рідна країна» звернулась з публічним запитом до ДУС з метою дізнатись скільки коштів витратили та планують витратити на найдовші в країні реставраційні роботи Маріїнського палацу в 2018 році.

Закрили пам’ятку архітектури на реставрацію у 2007 році й роботи тривають вже 11 рік, а завершити ПЛАНУЮТЬ в 2019, як раз перед виборами. Парадоксальним є той факт, що на зведення будівлі такого масштабу у 18 століття знадобилося всього 5 років (з 1750 по 1755 рр).

Запит на інформацію до ДУС від лідера партії Громадський рух “Рідна країна” Миколи Томенка 

 

 

Одним із пунктів звернення, було визначити підрядні організації, які здійснюють роботи. Це питання є принципово важливим, оскільки в 2016 році начальник управління капітального будівництва ДУС Василь Можар в ітерв`ю журналістам повідомив, що в процесі відновлення палацу були задіяні 220 реставраторів. Мало хто знає, але в Україні жоден вищий чи нижчий учбовий заклад не готує спеціалістів за цим фахом. Тобто виходить, що реставраційні роботи пам’ятки архітектури 18 століття виконували звичайні будівельники?

Відповідь на запит від Заступник Керівника Державного управління справами 

 

Тепер повернемось до витрат. Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачено кошти на реставрацію та пристосування Маріїнського палацу в сумі 200 млн грн. А загальна сума вже реалізованих становить близько мільярда гривень. І навіть витративши такі космічні гроші, станом на 2017 рік у відповіді Держуправління справами на запит Українських Новин повідомили, що

«роботи на об’єкті тривають. Проект реалізований на 45,9%, рівень готовності об’єкта – 35,0%. Обсяг робіт для повної реалізації проекту становить 54,1%».

Цікаво також, що зазначене у відповіді на запит ТзОВ “Київське міжобласне спеціальне науково-реставраційне проектно-виробниче управління” не проходило прозорого тендеру. Як повідомляють журналісти газети «Експрес», так сталося, оскільки саме  вони займалися закупами технічних засобів на значну суму, доцільність яких громадськість вже сьогодні ставить під сумнів. ТзОВом придбано систему охоронного відеонагляду (на 3,5 млн грн) і два ліфти для палацу на два поверхи за 1,5 мільйона гривень. Обладнання для доступу в Інтернет коштуватиме бюджету майже 2 мільйони гривень, а вартість техніки, яке забезпечуватиме висвітлення подій з прийомів у Маріїнській резиденції Президента України, становитиме 15 мільйонів гривень. 2,3 мільйона гривень витратили на систему фільтрації, пом’якшення, ультрафіолетвого знезараження води.

Порошенко не перший президент, який хоче зробити Маріїнський палац своєю домівкою, до нього був Ющенко, потім Янукович. А зважаючи на коштовну ультрафіолетову систему знезараження води для приміщення, ДЕ НІХТО НЕ ЖИВЕ, нинішній гарант таки мріє (в разі перемоги) переїхати в пам’ятку архітектури за НАШІ З ВАМИ ГРОШІ.

Валентина Різник

Громадський рух «Рідна країна»

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути