chrome firefox opera safari iexplorer

30 червня: це цікаво знати

30 червня 2019 о 09:06

Слабкі душі сердяться, сильні – ненавидять або прощають.
Григір Тютюнник

30 червня у народі віддавна вшановували Мануїла і говорили, що від цього часу вся рослинність набирає особливо швидких темпів росту. Можливо, це відбувається тому, що саме в останні дні червня наше світило, як говорили колись, уповільнює свій хід і ніби зупиняється в зеніті. Після чого світловий день починає зменшуватись, причому відразу на дві хвилини щодня.

В народі здавна було помічено, що о цій порі на нічному небі з’являються спалахи. Коли їх багато, то це віщує добрий урожай. Що ж до погоди, то в останній день червня підмічали: «Великі роси – на добрий врожай».

За церковним календарем 30 червня вшановують мучеників Мануїла, Савела та Ізмаїла.

Іменинниками 30 червня є:

Микита, Мануїл, Никифор, Савелій.

30 червня народились:

1899 Матільда Климовська – український скульптор. Працювала в галузі станкової та декоративної скульптури. Серед найвідоміших праць: погруддя С. Міхоелса, Т. Шевченка, «Онєгін і Тетяна в саду» та ін.

1907 – Роман Шухевич (Тарас Чупринка) – український політичний та державний діяч, командуючий УПА. Герой України.

«На західних землях України твориться Українська Влада, яка підпорядкується Українському Національному Урядові, що створиться у столиці УкраїниКиєві з волі українського народу.» (З Акту відновлення Української Держави 30.06.1941 року).

30 червня відзначають:

  • День молодіжних і дитячих громадських організацій України.
  • Міжнародний день астероїда.

Події 30 червня:

1941 – у будинку «Просвіти» у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави й створено уряд під проводом Ярослава Стецька.

1945 – Президія Верховної Ради СРСР своїм указом перетворила Кримську АРСР на Кримську область у складі РРФСР.

1945 – у СРСР відновлені відпустки.

1947 – у Мюнхені почало роботу українське Наукове товариство імені Тараса Шевченка.

1971 – при поверненні на Землю після космічного польоту на Союзі-11 загинув весь екіпаж, – Георгій Добровольський, Владислав Волков та Віктор Пацаєв.

1991 – у Сімферополі закінчилася перша сесія Курултаю кримських татар, на котрій був сформовано Національний меджліс на чолі з Мустафою Джемілевим.

1992 – прийнятий закон про поділ повноважень між державними органами України й Автономною Республікою Крим.

Чи знаєте ви, що:

Відповідно до опублікованої доповіді організації Environmental Working Group (EWG), що виступає за захист здоров’я населення, яблука очолюють список найзабрудненіших пестицидами сільськогосподарських продуктів.

Яблука змістили з верхньої позиції списку найзабрудненiших продуктів селеру.

92% яблук містять два або більше пестицидів. «На нашу думку, те, що трапилося з яблуками, є наслідком того, що вже після збору врожаю з метою збільшення термінів зберігання застосовується більше пестицидів і фунгіцидів», – говорить аналітик EWG Соня Ландер (Sonya Lunder).

У списку «найбрудніших» також полуниця й імпортований виноград.

Ріпчаста цибуля очолює «чистий» список овочів та фруктів, у яких вміст пестицидів найменший.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

24 квітня

Інші дати
Народився Дмитро Білоус
(1920, с.Курмани Сумська область - 2004) - український поет, перекладач, літературний критик, громадський діяч. Лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка за книгу «Диво калинове».
Вдягла весна мережану сорочку У день святий звільнившись од турбот І підіймає волошкові очі До віщих, до церковних позолот; Душа стає в цю днину молодою, Забувши, що слова бувають злі І помняться старання добротою, На щедрому пасхальному столі. (Вадим Крищенко)
Розгорнути
Народився Олександр Духнович
(1803, с. Тополі, Словаччина – 1865) - український письменник, культурний діяч, педагог.
Розгорнути