chrome firefox opera safari iexplorer

28 листопада: це цікаво знати

28 листопада 2020 о 00:04

Гордість – велика рушійна сила, рідна сестра високого почуття відповідальності.
Максим Рильський

З 28 листопада розпочинається Різдвяний піст. У народі він ще має назву Пилипівка, бо напередодні, 27 листопада, вшановують апостола Пилипа. Кажуть, що у Пилипівку день лише до обіду. Воно й не дивно, адже його тривалість становить лише 8 годин 28 хвилин, що у порівнянні з найдовшим днем – 22 червня – наполовину менше. На Гурія приділяли досить багато уваги коням і проводили численні обряди для того, щоб зробити їх здоровими. Колись у кінці листопада вже давно лежав сніг, а тому й підмічали: «Якщо 28 листопада сніг не розтане, то лежати йому аж до повені, тобто, до весни». Багато снігу цього дня обіцяє багатий врожай на наступний рік.

За церковним календарем 28 листопада вшановують мучеників і сповідальників Гурія, Самона і Авіва; преподобного Паїсія Величковського; мучеників Елпідія, Маркела і Євстахія» мученика Димитрія.

Іменинники 28 листопада:

Дарина, Варвара, Дмитро, Гурій, Маркел.

Дівчатка Даринки у дитинстві багато хворіють і відзначаються поганим апетитом. Проте з віком починають займатися спортом і проблем зі здоров’ям у них, зазвичай, нема. Вони стають чарівними дівчатами з красивими фігурами, що є їхньою гордістю. Дарини знають собі ціну, вимогливі і капризні, ревниві та вперті. Бути їхнім другом дуже складно, бо критикувати цих жінок не варто. Дякуючи своєму вмінню використовувати людей, особливо чоловіків, Дарини можуть досягти значних успіхів у житті. Водночас вони турботливо ставляться до старих людей. Комунікабельні, привітні. Розчулити їх дуже просто.

28 листопада народилися:

1890 – Зінаїда Тулуб – українська письменниця. Автор дилогії «Людолови», роману «В степу безкраїм за Уралом».

28 листопада відзначають:

  • Початок Різдвяного посту.

Події 28 листопада:

1654 – почалася героїчна оборона козацької фортеці Буша (на Поділлі) від польських військ (30 листопада оборонці підірвали себе разом з фортецею; цей епізод описаний М. Старицьким у повісті «Оборона Буші»).

1921 – Всеукраїнський центральний виконавчий комітет ухвалив постанову про приєднання Української СРР до міжнародної конвенції Червоного Хреста.

1928 – на Одещині створено першу в СРСР машино-тракторну станцію (МТС).

1943 – у Тегерані відкрилась перша конференція керівників трьох держав антигітлерівської коаліції – Й.Сталіна (СРСР), Ф. Рузвельта (США) і Вінстона Черчіля (Велика Британія).

1989 – Рада Міністрів СРСР утворила державну комісію з питань кримськотатарського народу.

2000 – початок касетного скандалу в Україні. Олександр Мороз оприлюднив аудіокасети з записами розмов у кабінеті Л.Кучми стосовно вбивства Георгія Гонгадзе.

2004 – у м. Сєвєродонецьку Луганської області відбувся «Всеукраїнський з’їзд народних депутатів». У ньому взяли участь переважно представники Партії регіонів східних та південних областей України, прем’єр-міністр України В. Янукович та мер Москви Ю. Лужков.

2006 – Верховна Рада України визнала Голодомор актом геноциду проти українського народу.

2008 – за рішенням Черкаського міськвиконкому демонтовано пам’ятник В. Леніну на центральній площі міста. 2 серпня 2012 року Київський апеляційний суд зобов’язав Черкаську міську раду відновити пам’ятник «на попередньому місці та в попередньому стані».

Чи знаєте ви, що:

Про вживання спиртного

Ще з часів Київської Русі в Україні народною мораллю засуджувалося пияцтво. Пили лише на великі релігійні й родинні свята «Питию время и мера». У всі часи в народі алкоголь вважався звеселяючим засобом, і вживати його варто було помірковано.

Ще на рубежі ХIХ–ХХ сторіч на середнє весілля не дуже велике й не дуже маленьке, де присутнє було майже все доросле населення села, готували зо три літри горілки, а на хрестини – не більше літра. Поминки взагалі нерідко обходилися без спиртного. На застіллі користувалися однією чаркою, яку пускали по колу. Зазвичай, чарка обходила коло не більше трьох разів. За цей час гості встигали поїсти, наговоритися, поспівати і з-за столу, виходили майже тверезі й задоволені.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

2 березня

Інші дати
Народився Архип Тесленко
(1882, с. Харківці Полтавської обл. - 1911) - український письменник. Автор оповідань "Хуторяночка", "Син", "Дід Омелько", "За пашпортом", "Страчене життя", "Школяр" та ін.
Розгорнути
Народився Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович)
(1859, м.Переяслав-Хмельницький Київська область – 1916) - єврейський письменник, драматург та просвітницький діяч. В Україні написав свої знамениті твори «Тев’є-молочник», «Менахем-Мендл», «Нотатки комівояжера», «Монологи».
«Коли я писав мої вірші, я, як міг, шукав «Кобзаря», цю пісню пісень Шевченка, і не міг знайти. Я ладен був віддати що завгодно і скільки завгодно. І ось тепер я бачу, що не прогадав би, якби заплатив найвищу ціну бодай за одну його «Катерину» (Шолом-Алейхем).
Розгорнути
Народився Мирон Кордуба
(1876, с.Острів Тернопільської області - 1947) - український вчений, публіцист, історик, письменник, громадсько-політичний діяч.
Розгорнути