chrome firefox opera safari iexplorer

Україна — країна «чорної археології»

02 січня 2021 о 14:24

В ніч на 29 грудня 2020 року сербські митники затримали на в‘їзді в країну велику археологічну колекцію з понад двох тисяч антикварних предметів, які намагалися вивезти з України. Серед 2113 предметів — підвіски, персні, браслети, наконечники для списів, стріл, сокир і навіть булава.Ця історія ще раз підтвердила сумний факт відсутності в Україні державної політики в сфері захисту національної спадщини загалом та археології зокрема. Бізнесмени і політики, які позиціонують себе як фанати культурної спадщини, за останні десятиріччя всіляко підтримували «чорних археологів», грабували провінційні українські музеї та формували свої приватні колекції. Україна стала поодинокою країною цивілізованого світу, яка вважала нормальним пропагування і організацію виставок предметів «чорної археології»!Тож нині вкрай важливо перетворення Інституту археології в незалежну інституцію та посилення функції превентивної археології. Для формування пріоритетів державної політики у сфері захисту національної археологічної спадщини варто створити археологічну комісію із авторитетних науковців при Міністерстві культури. 

І, звичайно, сподіватися на те, що правоохоронці таки візьмуться за організаторів незаконної, тіньової та прибуткової сфери «чорної археології» в Україні.

Микола Томенко, 

засновник фонду «Рідна країна»

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути