chrome firefox opera safari iexplorer

Україна — країна «чорної археології»

02 січня 2021 о 14:24

В ніч на 29 грудня 2020 року сербські митники затримали на в‘їзді в країну велику археологічну колекцію з понад двох тисяч антикварних предметів, які намагалися вивезти з України. Серед 2113 предметів — підвіски, персні, браслети, наконечники для списів, стріл, сокир і навіть булава.Ця історія ще раз підтвердила сумний факт відсутності в Україні державної політики в сфері захисту національної спадщини загалом та археології зокрема. Бізнесмени і політики, які позиціонують себе як фанати культурної спадщини, за останні десятиріччя всіляко підтримували «чорних археологів», грабували провінційні українські музеї та формували свої приватні колекції. Україна стала поодинокою країною цивілізованого світу, яка вважала нормальним пропагування і організацію виставок предметів «чорної археології»!Тож нині вкрай важливо перетворення Інституту археології в незалежну інституцію та посилення функції превентивної археології. Для формування пріоритетів державної політики у сфері захисту національної археологічної спадщини варто створити археологічну комісію із авторитетних науковців при Міністерстві культури. 

І, звичайно, сподіватися на те, що правоохоронці таки візьмуться за організаторів незаконної, тіньової та прибуткової сфери «чорної археології» в Україні.

Микола Томенко, 

засновник фонду «Рідна країна»

17 вересня

Інші дати
17 вересня відзначають:
  • День працівників цивільного захисту України (День рятівника).
Розгорнути
Михайло Павлик
1853 – український письменник, публіцист, громадський діяч. Дійсний член НТШ, разом із І.Франком у 1890 р. створили Русько-українську радикальну партію.
Розгорнути
Народився Михайло Коцюбинський
(1864–1913) – український письменник, громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства Тарасівців. Автор повістей Тіні забутих предків»., «Fata Morgana», «Коні не винні», «Дорогою ціною».
«Боюсь, хвилююсь, але пишу…» (М.Коцюбинський про роботу над «Тінями забутих предків») «Коцюбинський - людина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п'ят … був справжнім аристократом Духа без жодного силування з свого боку…». (тогочасний критик С.Єфремов»)
Розгорнути
Народився Микола Глущенко
(1901 – 1977), український художник. Народний художник України, лауреат державної премії України ім.Т.Шевченка.
Розгорнути