chrome firefox opera safari iexplorer

Російські терористи і вандали на острові АХІЛЛА-ЗМІЇНИЙ або чому досі мовчить влада ГРЕЦІЇЇ та ЮНЕСКО?!

25 лютого 2022 о 18:27

Вшановуючи героїзм наших прикордонників на острові Зміїний, мусимо дорікнути й нашим грецьким друзям щодо їх мовчанки про тероризм і вандалізм Путінської Росії!Нагадаю, що нинішній острів Зміїний, це знаменитий «ОСТРІВ АХІЛЛА»або «БІЛИЙ», де за грецькою легендою був похований АХІЛЛ, а згодом на його честь було збудовано храм та 20-метрову скульптуру цього хороброго воїна. Був час, коли греки активно мандрували на цей острів — сакральне місце античної історії та культури.В 1843-56 році за проектом англійського архітектора Чарльза Акройда з каміння зруйнованого храму АХІЛЛА було збудовано 40-метровий маяк восьмикутної форми. За часів Незалежності України тут з’явився музей, науково-дослідна станція, невеличкий готель.Знаю, що правдиві греки шоковані цинізмом та вандалізмом терористів Путіна щодо українських прикордонників та знаменитої пам‘ятки давньогрецької культури.Але чому досі мовчить ВЛАДА ГРЕЦІЇ, яка є членом НАТО та ЄС?!Чому не реагує ЮНЕСКО, яка зобов‘язана охороняти всесвітню історико-культурну та природну спадщину?Але очевидно те, що нині весь світ став свідком, коли острів АХІЛЛА-БІЛИЙ-ЗМІЇНИЙ із місця слави античної ГРЕЦІЇ перетворився на місце героїзму воїнів новітньої УКРАЇНИ!

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі