chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні має бути і театральний фест

12 липня 2011 о 09:27

Художній керівник Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка народний артист України Богдан СТУПКА сподівається організувати в Україні міжнародний театральний фестиваль.

Про це він заявив на прес-конференції у Севастополі.

«Ми хочемо зробити міжнародний театральний фестиваль, починаючи з весни, якщо нам все вдасться, і якщо спонсори допоможуть. І Україна буде бачити кращі спектаклі Європи і Азії», — сказав Б.СТУПКА і додав: «І ці вистави будуть не тільки в Києві, при бажанні, при можливості можна буде їх повезти по великих містах України, де є хороші театри».

За словами Б.СТУПКИ, «Україна має прекрасний кінофестиваль«Молодість», якому вже десь 35-37 років, а театрального фестивалю у нас немає. А наш народ, я думаю, заслуговує на те, щоб побачити кращі зразки європейських спектаклів». Тоді, як зазначив він, «можна буде порівнювати, хто ми такі, а хто вони такі». Художній керівник театру ім. Івана Франка висловив сподівання: «Так що, я думаю, ми спільними зусиллями переможемо».

Стосовно гастролей театру ім. Івана Франка, що відбулися у Севастополі, Б.СТУПКА констатував, що вони пройшли «на ура». «Ми кожні два роки, починаючи з 2000-го року, приїздимо в Севастополь. Склалася дуже добра традиція і дружбам с севастопольським глядачем. Сьогодні ми закінчуємо гастролі, і кажемо, що приїдемо за два роки, а нам з залу кричать: «почему так долго ждать, приезжайте через год», розповів народний артист України.

Як додав Б.СТУПКА, «Гастролі пройшли прекрасно, «на ура», і через два роки ми знову з’явимося у Севастополі. Цю традицію ми будемо берегти, можливо, доки жити будемо, і навіть більше». Відповідаючи на запитання журналістів, чи відрізняється севастопольський глядач від київського, Б.СТУПКА зазначив: «Ніби ми в Києві граємо. Приємно, коли у Севастополі весь зал встає і кричить «браво!».

Стосовно свого ставлення до ідеї впровадження в деяких регіонах України двох державних мов Б.СТУПКА зазначив: «Ми не займаємося політикою, і коли ми приїздимо, то не виникає жодних проблем — українською це, чи російською» (мова усіх привезених у Севастополь вистав — українська, так само, як і під час усіх попередніх гастролей — УНІАН). Водночас, ну думку народного артиста, «якщо зробити двомовною державну мову, то українська мова зникне. Просто її не буде. Тому я вважаю, що має бути одна мова, як у кожній державі. Повинна бути одна державна мова — українська».

Гастролі театру у Севастополі тривали з 2 по 11 липня.

5 серпня

Інші дати
Ілля Рєпін
1844 – визначний художник-реаліст українського походження.
Розгорнути
Народився Юрій Хорунжий
(1937, м. Київ - 2007) - український письменник, журналіст, громадський діяч. автор близько 30 книжок, історичних повістей, романів, оповідань та есе. Зокрема, "Скифи", "Гонитва до мосту", "Таємна грамота", "Гетьмани України" та ін. Упорядник книжки спогадів "Опреа СВУ - музика ГПУ", "Вибраних творів"  Л. Старицької-Черняхівської.
Розгорнути
Народився Борис Антоненко-Давидович
(1899, м. Ромни Сумської обл. - 1930) - український письменник, літературо- і мовознавець. Автор книжок "Запорошені силуети", "За ширмою", "Слово матері", "Як ми говоримо", "Смерть. Сибірські новели. Завищені оцінки".
Правильно й чисто говорити своєю мовою може кожний, аби тільки було бажання. Це не є перевагою вчених-лінгвістів, письменників або вчителів-мовників, це - не тільки ознака, а й обов'язок кожної культурної людини. Культурними в нас мусять бути всі, незалежно від того працює людина розумово чи фізично.
Розгорнути
Народився Борис Гмиря
(1903, м.Лебедин Сумська  область – 1969) - український оперний та камерний співак. Виконавець основних партій в операх «Тарас Бульба» Миколи Лисенка, «Наймичка» Миколи Вериківського, «Іван Сусанін» Михайла Глінки, «Русалка» Олександра Даргомижського,  «Фауст» Шарля Гуно).
Розгорнути