chrome firefox opera safari iexplorer

У двох вишах Львова виявлено близько півсотні фальшивих дипломів

04 листопада 2011 о 13:35

З початку року у Львівському національному університеті імені Івана Франка та НУ «Львівська політехніка» виявлено близько півсотні фальшивих дипломів.

У вишах зазначають, що в останні роки до них стали частіше звертатися як державні, так і приватні структури, щоб перевірити документи про вищу освіту своїх працівників.

«Цього року до нас надійшло понад 700 запитів, але на 2 100 осіб, від різних структур щодо перевірки дипломів. Я не можу сказати, що ми виявляємо багато фактів підробок, але й не без цього. У 2011 році таких зафіксували вже більше десятка», — заявив в ефірі ток-шоу «Відверта розмова» перший проректор ЛНУ ім. І.Франка Василь Височанський.

Водночас проректор з науково-педагогічної роботи НУ «Львівська політехніка» Дмитро Федасюк заявив, що у їх виші «липових» дипломів цьогоріч виявлено більше.

«Ми маємо цього року вже 350 звернень і близько трьох десятків випадків, коли достовірність дипломів не підтвердилася», — наголосив Дмитро Федасюк.

Нагадаємо, під час перевірки дипломів працівників Львівської міської ради виявилося, що Ігор Гуменчук під час працевлаштування подав фальшивий диплом НУ «Львівська політехніка». Відповідно, від НУ «Львівська політехніка» мерія міста отримала інформацію, що диплом серії КА №024782 від 30.06.1997 року університет «Львівська політехніка» не видавав.

Крім того, раніше за фальшивий диплом звільнено начальника управління освіти Львівської міської ради Володимира Огуру. Всі матеріали щодо нього передано правоохоронним органам.

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі