chrome firefox opera safari iexplorer

Українці вибороли кубок першості IX Чемпіонату світу з пожежно-рятувального спорту

08 жовтня 2013 о 11:15

Збірна українських рятувальників привезла до Києва кубок першості IX Чемпіонату світу з пожежно-рятувального спорту «Чинджу-2013». Ввечері 7 жовтня команда переможців повернулася з Чемпіонату, який походив у місті Чинджу (Корея) з 3 по 5 жовтня, повідомляє Урядовий портал.

В аеропорту збірну зустрічали колеги-рятувальники на чолі з заступником Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Анатолієм Бойком, рідні та друзі. Вітаючи команду від імені Голови ДСНС України Михайла Болотських, Анатолій Бойко підкреслив високий рівень професійної та спортивної майстерності рятувальників.
«Наша команда вдруге стала чемпіоном світу. Ви перемогли надзвичайно сильних суперників не на домашньому чемпіонаті, а далеко за межами України. Це означає, що українські пожежні не лише фахівці своєї справи у щоденному порятунку людей при виконанні завдань за призначенням, а й непереможні спортсмени», – зазначив заступник Голови ДСНС України, побажавши збірній нових змагань і спортивних перемог.

За словами віце-президента Всеукраїнської громадської організації «Федерація пожежно-прикладного спорту України» Олександра Тарасова, українська збірна – це сплав досвіду і молодості. Саме це поєднання нарівні з постійними тренуваннями він вважає основним фактором перемоги, незважаючи на те, що у змаганнях взяли участь 15 найсильніших збірних з пожежно-прикладного спорту з Німеччини, Росії, Латвії, Білорусі, Чехії, Туреччини, Монголії та інших країн. «Команда українських рятувальників – дійсно збірна, адже тут зібралися найкращі спортсмени майже з усіх куточків України: Волині, Черкас, Криму», – підкреслив Олександр Тарасов.

У тому, що українська збірна – це команда однодумців, готових до реалізації єдиної переможної мети, впевнений і капітан збірної Андрій Присяженко. На його думку, спортивна згуртованість, мужність і воля є основними рисами професійних рятувальників.

Нагадаємо, IX Чемпіонат світу з пожежно-рятувального спорту у Чинджоу відбувся у чотири етапи: подолання 100-метрівки з перешкодами, пожежна естафета, підйом штурмовою драбиною на 4-й поверх навчальної вежі та бойове розгортання.

Збірна України посіла перше місце, збірна Білорусі – друге, збірна Чехії – третє.

На світових чемпіонатах українська команда вже вдруге завойовує перемогу – у 2010 році українські рятувальники здобули першість на Чемпіонаті світу, який проходив у Донецьку. Загалом упродовж проведення чемпіонату українці тричі посідали друге місце і двічі третє.

Джерело: Хрещатик
Розділи: Спорт в Україні

15 серпня

Інші дати
Володимир Беклемішев
1861 –  російський та український скульптор, педагог, автор пам’ятників Т. Шевченку, П. Чайковскому та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Ґалаґан
(1819, с.Сокиринці, Чернігівська область - 1888) — громадський діяч, українофіл, меценат, представник відомого козацько-старшинсько роду Ґалаґанів. У родовій садибі в Сокиринцях створив своєрідний центр українського культурно-господарського руху. Засновник Прилуцької чоловічої та жіночої гімназій, ремісничих училищ, колегії Павла Галагана у Києві, що стала одним із провідних навчальних закладів того часу.
“Пройдімося просторим садибним парком: його прикрашають альтанки, павільйони, мавзолеї, мости. Увійдімо в будинок: його зали заповнені старовинними предметами меблів, портретами, зброєю; вітрини переповнені фарфором, сріблом. …За всієї маси мистецьких скарбів, якими володіють Сокиринці, вони зберігаються, одначе, в ідеальному порядку. Будинок, парк, усі колекції, все має на собі відбиток турботливого — більше! любовного ставлення до старовини рідної й мистецької. От якби так зберігалося багато наших маєтків, що гинуть у глушині…”. (Георгій Лукомський про садибу Георгія Галагана в Сокиринцях)
Розгорнути