chrome firefox opera safari iexplorer

Акція "О, панно... "

Дата події:16 червня 2013 о 10:00
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини
Більше про подію:

Кожна дівчина й жінка мріє бути оспіваною у віршах. Принаймні, кожна з жінок не проти, аби її ім"я зустрічалося в кращих ніжних поетичних ліричних творах.

Якщо Вам іще не присвятили вірш, ми допоможемо виправити цю помилку 16 червня 2013 року.

Будь-яка дівчина, жінка, а також і романтичні, люблячі, уважні чоловіки та юнаки з 10.00 до 19.00 16 червня 2013 року у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини зможуть здійснити споконвічну дівочу мрію — вписати її ім"я у неперевершену по красі й ніжності поетичну форму. Але окрім цього — на якийсь час «увічнити» наймилозвучніше дівоче ім"я у «Переписі жіночих імен».

Ми сподіваємося, що така акція спонукатиме чоловіків до пошуку ніжних, красивих, теплих слів на адресу жіноцтва й, особливо, у миті, коли дівчині, жінці хочеться сказати щось особливе, нетривіальне.

Також розраховуємо й на те, що наші дівчата будуть прагнути почути від своїх обранців лише красиві й мелодійні слова, а не сленг, коли ті вирішать говорити про кохання, про красиві почуття, про ніжність.

Літо — пора відпочинку. Ми запрошуємо у цей недільний день до музею-квартири Павла Тичини, аби Ви могли відпочити душею від щоденних клопотів та шаленого міського ритму, дослухатися до прекрасного й ПОЧУТИ його, лишити із собою назавжди кращі миті естетичного піднесення.

Так, естетичну насолоду можна отримати й від СЛОВА, особливо — якщо це твоє ІМ"Я.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути