chrome firefox opera safari iexplorer

Фольклорне свято «Різдвяне дійство»

Дата події:08 січня 2012
Місце події:Національний історико-етнографічний заповідник « ПЕРЕЯСЛАВ » Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (м. Переяслав-Хмельницький вул. Літописна, 2)
Більше про подію:

Лише раз на рік випадає нагода відсвяткувати Різдво Христове в автентичній атмосфері українського села кінця ХІХ століття.

Побувавши хоч раз на території Музею народної архітектури та побуту під час Різдвяних святок неодмінно хочеться повернутися сюди ще не один раз. Адже саме тут дійсно відчуваєш теплоту і ніжність батьківської господи та неповторний дух українського свята.

Невже Ви жодного разу не бачили як готується Різдвяний пряник «Бариня»? І ніколи не чули спів Переяславських колядників? Й не були на святковій відправі у церкві Святого Георгія де освячують велетенського Дідуха ? Та не танцювали під звуки Пилиповецьких музик на базарній площі? Тоді Вам неодмінно треба побувати на нашому святі.

Вам призначають зустріч кращі фольклорні колективи Середньої Наддніпрянщини, Ви покуштуєте обрядові страви Святої вечері, зігрієтеся пахучим узваром та запашним м’ятно-чебрецевим відваром з медом, затанцюєте українську Ойру, й прославите радість Різдва.

У програмі свята:

  • Церковна служба
  • Колядки та щедрівки від кращих фольклорних колективів Середньої Наддніпрянщини
  • Майстер-класи по виготовленню традиційного обрядового Різдвяного печива
  • Катання на санях та возі
  • Народні забави
  • Традиційні танці

«Христос рождається! — Славімо його!»

Телефони для довідок: (04567) 5 56 41 та 5 53 28

Проїзд з Києва до Переяслава-Хмельницького:
від станцій метро «Чернігівська» або «Харківська» маршрутним таксі сполученням «Київ – Переяслав-Хмельницький»
(відправлення кожні 15 хвилин)

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути