chrome firefox opera safari iexplorer

Фольклорне свято «Різдвяне дійство»

Дата події:08 січня 2012
Місце події:Національний історико-етнографічний заповідник « ПЕРЕЯСЛАВ » Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (м. Переяслав-Хмельницький вул. Літописна, 2)
Більше про подію:

Лише раз на рік випадає нагода відсвяткувати Різдво Христове в автентичній атмосфері українського села кінця ХІХ століття.

Побувавши хоч раз на території Музею народної архітектури та побуту під час Різдвяних святок неодмінно хочеться повернутися сюди ще не один раз. Адже саме тут дійсно відчуваєш теплоту і ніжність батьківської господи та неповторний дух українського свята.

Невже Ви жодного разу не бачили як готується Різдвяний пряник «Бариня»? І ніколи не чули спів Переяславських колядників? Й не були на святковій відправі у церкві Святого Георгія де освячують велетенського Дідуха ? Та не танцювали під звуки Пилиповецьких музик на базарній площі? Тоді Вам неодмінно треба побувати на нашому святі.

Вам призначають зустріч кращі фольклорні колективи Середньої Наддніпрянщини, Ви покуштуєте обрядові страви Святої вечері, зігрієтеся пахучим узваром та запашним м’ятно-чебрецевим відваром з медом, затанцюєте українську Ойру, й прославите радість Різдва.

У програмі свята:

  • Церковна служба
  • Колядки та щедрівки від кращих фольклорних колективів Середньої Наддніпрянщини
  • Майстер-класи по виготовленню традиційного обрядового Різдвяного печива
  • Катання на санях та возі
  • Народні забави
  • Традиційні танці

«Христос рождається! — Славімо його!»

Телефони для довідок: (04567) 5 56 41 та 5 53 28

Проїзд з Києва до Переяслава-Хмельницького:
від станцій метро «Чернігівська» або «Харківська» маршрутним таксі сполученням «Київ – Переяслав-Хмельницький»
(відправлення кожні 15 хвилин)

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути