chrome firefox opera safari iexplorer

Козацьке свято з нагоди 365-ї річниці обрання Гетьманом Богдана-Зиновія Хмельницького

Дата події:09 лютого 2013 о 14:00
Місце події:ярмарковий майдан козацького селища «Мамаєва Слобода» (Київ, вул. М. Донця,2)
Більше про подію:

«Всі народи, що живуть на світі, завжди боронили і боронитимуть вічно життя своє, свободу і власність; і навіть найнижчі на землі тварини, які суть звірина, худоба і птаство, боронять становище своє, гнізда свої і немовлят своїх до знемоги; і природа з волі Творця всіх і Господа дала їм різне для того знаряддя в самих членах їх» — ці слова перед січовим товариством, на одному з островів поблизу Запорозької Січі, 9 лютого 1648 року проголосив Богдан-Зиновій Хмельницький після того, як його обрали Гетьманом Війська Запорозького Низового.

Цього року на «Мамаєвій Слободі» з нагоди 365-ї річниці з дня проголошення Гетьманом Богдана Хмельницького відбудеться козацьке свято.

Також в рамках святкування буде оголошено дружній виклик на IV Міжнародний Великий лицарський турнір «Шабля «Козака Мамая» який відбудеться 6-7 липня 2013 року.

Виклик буде оголошено лицарським командам із Польщі, Італії, Швеції, АР Крим та Туреччини. Підрозділ українських козаків із «Мамаєвої Слободи» під орудою Наказного отамана Олега Юрчишина є триразовим переможцем лицарських турнірів «Шабля «Козака Мамая» у 2010, 2011 та 2012 роках, чим підтвердив своє право називатись кращим кінним каскадерським козацьким підрозділом на Євроазійському континенті.

Урочистості з нагоди святкування 365-ї річниці проголошення Гетьманом Богдана Хмельницького та оголошення виклику кращим лицарським командам Європи на IV Міжнародний Великий лицарський турнір «Шабля «Козака Мамая» розпочнуться 9 лютого 2013 року о 14-00 на ярмарковому майдані козацького селища «Мамаєва Слобода».

В програмі заходу:

  • Показовий дружній бій верхи на конях між кінними підрозділами козаків та польськими крилатими гусарами.
  • Народні гуляння, пісні, танці.
  • Куштування звареного на відкритому вогні козацького куліша та печеної на відкритому вогні соковитої кабанятини…
  • Тут же ж козаки та козачки приготують для Вас старовинний козацький гарячий хмільний напій «Мусулєс» (глінтвейн), або ж козацький чай «гербата».
  • Також ви зможете продегустувати традиційні хмільні українські напої козацької доби (вишняк, слив’янку, дулівку, медовуху).

Богдан Хмельницький був одним із найосвіченіших людей свого часу, і не тільки. Адже навчався таємницям дипломатії, розвідки та контррозвідки у «гнізді» найпотужнішої таємної служби Середньовічної Європи. Саме такою була розвідка Ватикану. Один із найважливіших її центрів якраз і містився в Львівському Ізуїтському колегіумі, котрий готував резидентуру для плюндрування та поневолення України.

Богдан Хмельницький був воїном-характерником, що неушкоджено виходив із сотень малих сутичок та великих баталій на території України, Молдови, Туреччини, Криму, Росії, Білорусії, Литви, Польщі та Франції. Окрім того, він був одним із найуславленіших рубак того часу.

За наймайстерніше володіння холодною зброєю, цебто шаблею, і численні військові звитяги польський король Владислав IV у 1634 році під містом Смоленськ вручив тоді ще сотнику реєстрових козаків Богдану Хмельницькому «Золоту іменну шаблю» – найвищу нагороду Польської Держави того часу. Однак цю золоту шаблю Богдан Хмельницький, як і таємні знання, здобуті в розвідувальній школі «Римської курії» отців-єзуїтів, він, як справжній син свого козацького народу, використав на розбудову самостійної Держави, що простяглась по обидва боки Дніпра і мала назву «Військо Запорозьке Низове» із столицею в Чигирині.

Таким чином обрання 9 лютого 1648 року Гетьманом Богдана Хмельницького було, насправді, проголошенням незалежної Української Держави, яка була правонаступником Великої Київської Держави, яку знищив монгольський Хан Батий у 1240 році. Тож недарма латинський вислів «Pro Fide, Lege et Voluntas» («За віру, закон і волю») був гаслом Великого Гетьмана.
Слава Великому Гетьману, котрий прагнув повернути українським козацьким землям незалежність, велич і славу Держави Київська Русь!

26 вересня

Інші дати
26 вересня відзначають:
  • Міжнародний день мов.
  • Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.
Розгорнути
Народився Петро Сокальський
(1832 – 1887), український композитр і фольклорист. Автор опери «Мазепа» (1859), «Майська ніч» (1876), «Облога дубна» (1884), фортепіанних творів, солоспівів, обробок народних пісень.
Розгорнути