chrome firefox opera safari iexplorer

Музично-культурологічний проект «Лагідна українізація»

Дата події:11 травня 2013 о 20:00
Місце події:Львів, площа Ринок
Більше про подію:

11 травня о 20:00 у Львові в рамках святкування «Дня Батяра» професор антропології Орест Лютий (а поза сценою — актор і телеведучий Антін Мухарський) презентує свій музично-культурологічний проект «Лагідна Українізація».

Зі сцени у самому серці міста, на Площі Ринок, прозвучать кращі зразки милої батярському серцю, музики – соціальної, але з тонким гумором, насиченої героїчними історіями та фольклорними зворотами.

Стьобний гуманітарний проект «Лагідна українізація» з’явився у серпні 2012 року. Ключова мета – українізувати «найбільш одіозні прояви» російської попси та шансону, пісень радянських часів, міського романсу, традиційної естради та кіно-хітів.

Зокрема, таких як «Владімірскій централ», «А бєлий лєбєдь на пруду...», «Мурка», «Дєнь Побьєди» — українізовані в естетиці «бандерівської криївки».

«Ця музика пестить серце, серце, яке скучило вже за справжньою, українською, можливо, трошечки радикальною музикою. Ми не ховаємо якісь проблеми, не заганяємо їх в середину, бо… «Слово невимовлене отрутою стає», — так сказав батько Фрейд у свій час. Не треба заганяти всі ці речі в середину, бо вони або десь у мізку вибухнуть якимись неадекватними діями, або у соціумі якимись заворушеннями. Треба про це говорити», — впевнений Орест Лютий.

Orest_Lutiy_Big

«Орест Лютий – це спроба культурологічного опору тому тотальному зомбуванню, яке провокує шалена популярність російськомовної попси і шансону. Орест Лютий теж співає шансон, але українською, з гумором і артистизмом», – додає Антін Мухарський.

Як повідомив організатор «Дня батяра у Львові» Андрій Сидор, також протягом Свята з 10 по 11 травня на площі Ринок усі гості зможуть пройти процес посвячення та отримати посвідчення справжнього батяра, поспостерігати за роботою батярського бетонного заводу, виготовити індивідуальні зліпки рук або ніг, постріляти у батярському тирі та долучитись до численних галицьких гулянь.

Вперше цього року в рамках Дня батяра пройде Чемпіонат львівських кнайп. Протягом 8-11 травня львів’яни та гості міста зможуть придбати на «Ярмарку батярських лігумін» на площі Ринок Єдиний фестивальний Кухоль та відправитись у тур кнайпами. Таким чином, учасники туру безкоштовно куштують фірмове пиво 10 закладів, а також віддають голос за найгостиннішу кнайпу та найсмачніше пиво.

Організатор: компанія «Дік-Арт»

16 травня

Інші дати
Народився Микола Костомаров
(1817, с.Юрасівка, нині – м.Дружба, Сумська область - 1885) - видатний український історик, поет-романтик, мислитель, громадський діяч. Автор «Книги буття українського народу».
«Бо не хотіла Україна іти услід язиков, а держалась закону божого, і всякий чужестранець, заїхавши в Україну, дивувався, що ні в одній стороні на світі так щиро не молються богу, ніде муж не любив так своей жони, а діти своїх родителей». (Микола Костомаров)
Розгорнути
Народився Тодось Осьмачка
(1895, с. Куцівка Черкаська область – 1962) - український письменник, прозаїк, перекладач.
«Гей, степе мій, підпер ти ріками моря, щоб не схитнулися вони на ниви хлібороба... Ти запалив дзвінкі вогні великих сизих рос, що з ринків падають на обрій — на вічний твій покос...» (Тодось Осьмачка)
Розгорнути