chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка ЛЕСІ МАЙДАНЕЦЬ «ЦВІТІНЬ» / Художній текстиль, живопис

Дата події:12 квітня – 7 травня 2016
Місце події:Галерея «АВС-арт» (Андріївський узвіз, 2-Б, м. Київ, 04070 Тел.: +380 (44) 425 90 90 avs_art@i.ua www.avsart.com.ua)
Більше про подію:

Ексклюзивний художній текстиль та малярство Лесі Майданець, представлені в галереї «АВС-арт», відзначаються вишуканістю, витриманим у національному стилі глибинним проникненням у закодований світ древньої символіки і знакових систем, філософським осмисленням буття, багатством нових ідей та сміливих інтерпретацій, яскравою колористикою.

Її сонячні та життєрадісні твори експонувались у знаменитих галереях Парижа, Ерфурта й Магдебурга, Афін, Торонто й Едмонтона, Чикаго і Філадельфії, Сіднея і Канберри. Гобелени та малярські полотна Лесі прикрашають численні музеї та колекції України, Англії, Франції, Німеччини, Греції, США, Канади, Австралії, Росії.

В основі художніх рішень мисткині – динамічні, експресивні й водночас сповнені внутрішнього спокою і гармонії, вишукані за формою композиційні прийоми, фантастична колористика, що дають уявлення про національне мистецтво. Милуючись цими творами, глядачі відчують дихання гобеленів, заворожливу магію тонкої та ніжної вовняної пряжі, пульсацію малярських творів, увійдуть у зачарований світ творчої фантазії й таланту художниці. Цвітíнь – це слово чи не найкраще передає настроєвість робіт Лесі Майданець. Цвітінь – як поетична форма від «цвіт», як вияв душевного піднесення, молодість і снага артистичного духу, буяння барв, світлоносність простору і проростання квітня-місяця.

«Я вірю у вічне, неповторне, сповнене яскравих барв мистецтво. Ця віра не зраджує мене, надає нових імпульсів до пізнання, осмислення буття, духовної творчості. Джерелом мого натхнення стало українське мистецтво, символіка, починаючи з Трипілля й Київської Русі, давні писанкові мотиви», – говорить авторка.

Про автора

Майданець Олена Леонідівна (Леся Майданець, Леся Майданець-Саєнко) народилася 1969 року в Києві. Походить із легендарного мистецького роду Саєнків. Художник декоративного мистецтва, магістр живопису, кандидат мистецтвознавства, доцент. Член НСХУ (1992), Європейської текстильної асоціації (1995). Нагороджена орденом Св. Варвари за благодійну роботу з глухонімими дітьми. Закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1992, факультет художнього текстилю, керівник професор І.Боднар), асистентуру-стажування при Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (майстерня професора Т.Голембієвської). Професор КДІДПМіД ім. М.Бойчука. Учасниця всеукраїнських та міжнародних художніх виставок (Австралія, Канада, США, Франція, Німеччина, Бельгія, Греція, Польща, Угорщина, Росія). Автор проектів сучасного дизайну та інтер’єрів громадських споруд: культурних центрів (концертний зал «Золоті ворота», м. Київ), шкіл, дитячих садків Чернігівщини, приватних будинків.

Твори зберігаються у 8 музейних колекціях України, національних і зарубіжних приватних збірках.

Відкриття виставки – 12 квітня о 18 годині.

Виставка працює 12 квітня – 7 травня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

22 травня

Інші дати
Микола Гринько 
1920 – український кіноактор. Фільми: «Тарас Шевченко», «Андрій Рубльов», «Солярис», «Ати-бати, йшли солдати…», «Двадцять днів без війни», «Сталкер», «Ярослав Мудрий», «Пригоди Буратіно» та ін.
 
 
Розгорнути
Народився Марко Кропивницький
(1840, с. Бежбайраки, Кіровоградська область – 1910) — український письменник, драматург, театральний актор. З ім’ям М. Кропивницького пов’язані створення українського професійного театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії.
Розгорнути
Народився Федір Кричевський
(1879, м. Лебедин, Сумська область – 1947) — український художник і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР. Один з засновників і перший ректор української Академії образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Микола Олялін
(1941, Росія – 2009), український актор, кінорежисер. Народний артист України.
«Як умру, то поховайте Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні милій. Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Народився Микола Грінько
(1920, м. Херсон – 1989) - український радянський актор. Знаний багатьма поколіннями за роль тата Карло в фільмі-казці «Пригоди Буратіно».
Розгорнути