chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Українська книга» (Старовинні та рідкісні видання, карти, графіка)

Дата події:29 вересня - 7 жовтня 2016
Місце події:Галерея «Дукат», вул. Рейтарська, 8Б
Більше про подію:

Нинішній стан європейського ринку антикварних і букіністичних видань дозволяє говорити про зростаючий інтерес до книги як об'єкта колекціонування. Свідченням цьому можуть служити і збільшення кількості особистих бібліотек, і поступове переміщення торгівлі книжковими рідкостями із спеціалізованих магазинів на аукціони.

Справжнім відкриттям для іноземних і, зокрема, російських аукціонних будинків стали видання, пов'язані з Україною. На букіністичних торгах вони зазвичай потрапляють в топ-лоти і практично завжди знаходять нових власників.

Примітно, що більшість книг продається з перевищенням естімейта, а іноді — за рекордними цінами, що залишає далеко позаду інші рідкісні видання.

Боротьба за такі екземпляри розгорається головним чином між нашими співвітчизниками, проте придбання раритетних видань за кордоном пов'язане з цілою низкою труднощів і додатковими витратами. Тому набагато простіше, вигідніше і безпечніше купувати україніку в Україні.

Тепер у наших бібліофілів з'явилася така можливість. Адже аукціонний дім Дукат продовжує започатковану навесні цього року серію спеціалізованих букіністичних торгів та анонсує проведення другого аукціону «Українська книга», який відбудеться 8 жовтня.

На торги буде виставлено колекцію, що налічує 115 лотів та охоплює майже три століття української друкарської справи.

Добірку умовно розділено на три частини: стародруки й букіністичні видання; рідкісні мапи, документи, світлини; тиражована й унікальна графіка.

Серед топ-лотів:

• останнє прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка 1860 року;
• перший український історичний роман «Чорна рада, хроніка 1663 року» Пантелеймона Куліша. Цю книгу було видано за життя автора у 1857 році;
• карта нижньої течії Дніпра, складена 1648 року Йоаном Блау — сином і спадкоємцем нідерландського картографа і видавця Віллема Янсзона Блау й ним же надрукована 1662 року в Амстердамі;
• Універсал гетьмана Павла Скоропадського від 16 жовтня 1918 року, що проголошує відновлення українського козацтва;
• книга Дмитра Яворницького «Вольности запорожских козаков» 1898 року видання, одне з найкращих досліджень з історії українського козацтва;
• Євангеліє, надруковане 1690 року в типографії Львівського Успенського братства, з автографом митрополита Андрея Шептицького.

Поміж цікавинок аукціону – добірка видань ХIX–початку ХХ ст., присвячених Києву, серед яких — один з примірників журналу «Соціалістичний Київ» 1934 р. видання. На обкладинці — варіант проекту забудови урядового кварталу, що передбачав повне знищення не тільки Трьохсвятительської церкви та Михайлівського собору, а й пам’ятника Б. Хмельницькому та Софійського собору. Втілення в життя проекту перервала Друга світова війна.

На особливу увагу з боку колекціонерів української книги заслуговує добірка віршів Василя Вишиваного «Минають дні...» 1921 р. видання. Це перше і єдине видання надзвичайно цікавої особистості — австрійського архикнязя (ерцгерцога), військового діячя, політика, дипломата, поета, полковника Легіону Українських Січових Стрільців — Вільгельма Франца фон Габсбурга Лотрінгена. Саме його прихильники монархії в Україні розглядали як кандидата на український престол, хоча сам він ніколи цього не декларував. Людина з великою любов’ю в серці до України, що загинула у енкеведистських застінках.

Передаукціонна виставка: 29 вересня-7 жовтня

Відкриття виставки 30 вересня (п'ятниця) о 19:00.

Аукціон: 8 жовтня, 14:00

Телефон для довідок: (044) 279 09 03

З аукціонним каталогом можна ознайомитися з 20 вересня на сайті: dykat.com.ua

Акредитація на відкриття передаукціонної виставки та на аукціон обов`язкова!

З питань акредитації, отримання дод. інформації, запрошення експерта, історика, київського букініста Ігоря Глоби в прямі ефіри/записи/експертні огляди тощо
звертайтеся до PR-агенції «Дель Арте»:

Ольга Стельмашевська тел.: 067 238 81 85, ostelm@voliacable.com
Юрій Гулевич: тел.: 067 448 05 35, ygulevich@gmail.com

25 червня

Інші дати
Іван Крип’якевич
1886 –  історик, академік АН УРСР, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук АН України.
Розгорнути
Народився Віталій Русанівський
(1931, м. Харків - 2077) - український науковець, філолог, мовознавець-україніст і славіст, викладач.  Автор близько 350 праць із проблем сучасної української мови і історії, українського, слов'янського і загального мовознавства, історичної граматики, стилістики.
Розгорнути
Народився Євген Попович
(1930, с. Межиріч Черкаської обл. - 2007) - український перекладач. Переклав твори Г. Беля, Е. М. Ремарка, Г. Е. Лессінга, Т. Манна, Е. Т. А. Гофмана, В. Гете, Г. Гейне та ін. австрійських, німецьких і швейцарських письменників; переклав  з німецької "Щоденники" О. Кобилянської.
Розгорнути
Народився Іван Крип'якевич
(1886, м.Львів – 1967), український  історик. Автор ряду наукових досліджень про українську козацьку державність та діяльність Богдана Хмельницького, підручників з історії України. Інститут українознавства НАН України носить ім'я І.П.Крип'якевича.
Розгорнути

Новини Дивитися всі