chrome firefox opera safari iexplorer

Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім.Й.Д.Буханчука

  • 12526, Коростишівський район, с. Кмитів, вул. Леніна, 42.
  • (04130) 73-2-85
  • щодня, крім понеділка з 10 00 до 17 00
Про музей:

В серпні 1974 року відбулось відкриття музею в коридорах Студенецької середньої школи, а в 1975 р. йому присвоєно звання “народного”. В 1984 р. завершено будівництво приміщення музею в с. Кмитів, і в 1985 р. експозиція музею зустріла перших відвідувачів.

700 творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва склали постійну експозицію, яка розгорнута в семи залах на площі 1500 кв.м. Крім цього, постійно у трьох виставкових залах музею працюють нові тематичні експозиції.

Основними напрямами діяльності музею є:
— збереження історичних пам’яток та інших об’єктів, що становлять культурну цінність,
— забезпечення соціально-економічних, правових і наукових умов для ефективної діяльності музею,
— сприяння формуванню сучасної інфраструктури музейної справи,
— забезпечення підготовки та підвищення фахової кваліфікації музейних кадрів, їх правовий соціальний захист,
— бюджетне фінансування пріоритетне матеріально-технічне забезпечення розробки і реалізації державних, регіональних і місцевих програм розвитку музейної справи,
— забезпечення охорони музеїв,
— підтримка фундаментальних і прикладних наукових досліджень, пов’язаних з музейною справою.

3 серпня

Інші дати
Олексій Борисяк
1872–український геолог і палеонтолог. Організатор і перший директор Палеонтологічного інституту AH СРСР. Вивчав геологічну будову Донецького басейну і Криму.
Розгорнути
Народився Омелян Огоновський
(1833, с. Григорів, Івано-Франківська область – 1894) - український учений-філолог, громадський діяч. Автор українського переладу «Слово о полку Ігоревім», 6-ти томного видання «Історія літератури руської».
Розгорнути
Народилася Марія Заньковецька (Адасовська)
(1854, с.Заньки, Чернігівська область - 1934) - українська актриса, громадська діячка. Працювала в найпопулярніших і найпрофесійніших українських трупах М.Кропивницького, М.Старицького, М.Садовського, П.Саксаганського, І.Карпенка-Карого.
«Це актриса з талантом великим, самостійним, оригінальним; натура, вся зіткана з найчутливіших нервів… Я прямо кажу, другої такої актриси я ніколи не бачив. Я порівняв би її з Сарою Бернар…». (Олексій Суворін про Марію Заньковецьку).
Розгорнути