chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний музей М. Грушевського у Львові

  • 79011м.Львів, вул.І.Франка 154
  • (032) 276-78-52
  • щодня з 10.00 до 18.00.
    Вихідний день – вівторок
Про музей:

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові статус самостійного отримав 1 травня 1998р., а напередодні Дня Незалежності, у серпні 2000 року – після проведеного комплексу ремонтно-реставраційних робіт – гостинно відчинив свої двері відвідувачам.

Будинок у якому розміщено музей розташовано на садибі найвизначнішого українського історика, першого президента Української Народної Республіки – Михайла Грушевського. Комплекс музею (вілла та садиба) являє собою архітектурну та історичну цінність. Споруджено будинок у 1902р. за проектом архітектора Марціана Заходного. Родина Грушевських мешкала у віллі неповних 12 років (1902—1914рр.).

У шести експозиційних. залах висвітлено життя і діяльність вченого (особливо наголошено на львівському періоді 1894—1914рр.).

Фонд музею налічує понад 20 тис. од. зберігання. Серед них – праці М.Грушевського та наукові видання за його редакцією, іконографічні джерела, особисті речі, фото, епістолярій, меблі, побутові речі, стародруки, періодика 1900-40-х рр.; першовидання класиків української літератури — сучасників М.Грушевського; матеріали часів І світової війни та Української Центральної Ради.

17 червня

Інші дати
Народився Валентин Бичко
(1912, м.Харків  - 1994) - український поет, перекладач. Автор багатьох книг для дітей, а також  лібрето опер «Перекоп» і «Гайдамаки».
Є книг багато – радісних, печальних. Товстих, тонких, барвистих, наче жар. Але одна – книжкам усім начальник, І звуть її по-простому – Буквар. Із нього слів не вируба сокира, Це маленятам кращий в світі дар, І мова в нім – легка, співуча, щира, Дитячі душі гріє він – Буквар. (Валентин Бичко)
Розгорнути
Народився Володимир Ладижець
(1924, с. Харківці Хмельницької обл. - 1991) - український письменник, журналіст, видавець. Автор повістей, оповідань, романів, публіцистики, збірок віршів для дітей "Ластівки з Карпат", "Орлиний дім" та ін.
Розгорнути