chrome firefox opera safari iexplorer

Меморіальний музей М. Грушевського у Львові

  • 79011м.Львів, вул.І.Франка 154
  • (032) 276-78-52
  • щодня з 10.00 до 18.00.
    Вихідний день – вівторок
Про музей:

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові статус самостійного отримав 1 травня 1998р., а напередодні Дня Незалежності, у серпні 2000 року – після проведеного комплексу ремонтно-реставраційних робіт – гостинно відчинив свої двері відвідувачам.

Будинок у якому розміщено музей розташовано на садибі найвизначнішого українського історика, першого президента Української Народної Республіки – Михайла Грушевського. Комплекс музею (вілла та садиба) являє собою архітектурну та історичну цінність. Споруджено будинок у 1902р. за проектом архітектора Марціана Заходного. Родина Грушевських мешкала у віллі неповних 12 років (1902—1914рр.).

У шести експозиційних. залах висвітлено життя і діяльність вченого (особливо наголошено на львівському періоді 1894—1914рр.).

Фонд музею налічує понад 20 тис. од. зберігання. Серед них – праці М.Грушевського та наукові видання за його редакцією, іконографічні джерела, особисті речі, фото, епістолярій, меблі, побутові речі, стародруки, періодика 1900-40-х рр.; першовидання класиків української літератури — сучасників М.Грушевського; матеріали часів І світової війни та Української Центральної Ради.

25 липня

Інші дати
Аркадій Сорока
1921 – народний художник України. Працював у жанрах натюрморту, пейзажу, портрета. Автор батальних діорам, жанрових та історичних картин.
Розгорнути
Народився Юліан Кулаковський
(1855, Литва – 1919) – історик, археолог, Фахівець з історії Північного Причорномор'я, Візантії, Стародавнього Риму. Проводив археологічні дослідження античних пам»яток півдня України (Ольвія, Пантікапей). Автор 3-томника «Історія Візантії».
І тільки Рим один до Риму міг рівнятись, І Риму одного міг тільки Рим жахатись. Було бо писано у книзі судьбовій, Щоб скрізь підносив він тріумфу горді брами, Законом для землі поставив присуд свій, А серця мужністю зрівнявся з небесами! (Микола Зеров)
Розгорнути