chrome firefox opera safari iexplorer

Через Євро Табачник закриває медколедж для інвалідів у Києві

02 лютого 2012 о 09:09

Студенти-інваліди можуть стати першими жертвами Євро-2012. Міжнародний медичний коледж позбавили ліцензії і висувають безліч претензій до умов та методів навчання, повідомляє ТСН. 

Однак, педагоги переконують, що річ в іншому. Хтось поклав око на приміщення, із якого зроблять готель для футбольних фанів. До аудиторії медичного коледжу студентів заводять за руку. У сусідньому класі з учителями спілкуються жестами.

Разом зі звичайним викладачем працює сурдоперекладач, теж зубний технік. У міжнародному медичному коледжі разом зі здоровими дітьми професію масажиста і зубного техніка опановують понад триста студентів із особливими потребами. Технологія запозичена в Ізраїлі. Саме там зрозуміли, що незрячі є найкращими масажистами у світі, бо брак зору компенсується чуттєвими руками.

«Ця спеціальність дозволяє людям із вадами зору або геть незрячим гарно працювати, утримувати себе, а не бути на шиї у держави», — переконує студентка другого курсу Христина Білоус. Коником студента Юрія є зубне протезування.

Студент випускного курсу лічить дні до отримання диплома, щоб піти на роботу. Одак це прагнення глухонімого хлопця нині під великим питанням, бо коледж завалили перевірками. А остання перевірка узагалі анулювала ліцензію закладу.

У Міністерстві освіти побачили, що тут замало квадратних метрів, бракує комп'ютерів, а головне, що рівень знань занизький. Директор коледжу запевняє, що йому наказали негайно звільнити приміщення. На виправлення помилок не дали жодного дня.

«Перевіряючий орган повинен дати строк на усунення недоліків, — переконує юрист Олег Веремієнко. — По закону нам цей строк взагалі не дали». «Виправити знання заднім числом неможливо, — запевняє директор Департаменту наукової діяльності і ліцензування Міносвіти Олександр Якименко, — якісь показники не можна виправити».

Юрист знає, для чого такий поспіх. Коледж займає два поверхи колишнього гуртожитку. На днях ці коридори прийшли оглядати люди, які не представилися, юрист знімав їх на свій телефон. Гості рахували кількість кімнат, їх квадратуру і говорили про те, що Євро на носі, тому ремонт треба розпочинати негайно.

«Тут хочуть зробити хостел, — каже Олег Веремієнко. — Я вам скажу, те, що я дізнався зі своїх джерел, дітей сліпих у цій схемі немає, вони на вулиці, все». Очільник Міністерства освіти переконує, що на вулиці не залишать нікого.

«В обов'язковому порядку працевлаштування усіх викладачів і, головне, студентів у заклади такого самого рівня», -  запевняє Міністр освіти та науки Дмитро Табачник. Але де ще є такі заклади для інвалідів, у освітньому відомстві відповісти не можуть. Для ста незрячих студентів потрібні поводирі, для п'ятдесяти глухонімих — перекладачі. «Я не готовий вам привести, де, в які заклади, де здійснюється така підготовка саме по таким спеціальностям, — веде далі Олександр Якименко. -  Але разом можна сісти і вирішити ці питання».

У коледжі збираються замовити незалежне оцінювання знань їхніх студентів і здаватися не збираються. Директор коледжу запевняє, що не кине дітей на вулиці. Шанс для особливих українців здобути професію чи хостел для іноземних уболівальників — що важливіше, тепер має вирішити суд. Коледж подав позов до Міністерства освіти.

 

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі