chrome firefox opera safari iexplorer

Заморожені вітаміни — найкраща втіха взимку

06 липня 2012 о 15:25
golos.com.ua

Літо — надзвичайно клопітка пора для господинь, адже треба не лише встигнути впоратися на грядках і в саду, зібрати дари природи, а й заготовити їх на зиму.

Останнім часом набуває поширення такий метод консервації, як заморожування овочів та фруктів. Зробити це зовсім нескладно. У невеликі контейнери з накривками чи пластикові стаканчики складіть попередньо помиті й просушені продукти і поставте їх у морозильну камеру, радить Голос України.

Із власного досвіду скажу, що не втрачають ні аромату, ні смаку та привабливого зовнішнього вигляду заморожені вишні. Узимку їх можна використовувати як для компотів та вареників, так і для оздоблення тортів та морозива.

А ось черешні втрачають у якості.

Можна заморожувати солодку кукурудзу, зелений горошок, подрібнену зелень (її раджу складати у маленькі ємності, які можна вирізати з контейнерів, в які зазвичай пакують шоколадні ласощі).

Справжньою знахідкою для господинь узимку й навесні будуть попередньо натерті й заморожені червоні буряки та морква. Що ближче до весни, то більше ці овочі дорожчають, а в коморах вони часто псуються. Тому ліпше запаси пустити на переробку.

Значно пришвидшиться приготування страв із капусти, якщо у вашому морозильнику знайдеться пакетик заготовки. Її можна економно зробити із головок, які залишилися після приготування голубців.

А ще торік я спробувала заморожувати скибки гарбузів: шкода було втрачати помаранчеві плоди так званого волоського сорту, з яких готуємо дуже смачну й поживну кашу. Отож, добре промиті скибки обгортаємо кулінарною плівкою — і до морозильника. Із заморожених шматочків дуже легко знімається шкірка (вона стає, як плівка). Легко відтискаємо смачний солодкий сік (його із замороженого гарбуза виходить багатенько), а м’якоть використовуємо для каш або начинки для пирогів.

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути