chrome firefox opera safari iexplorer

6 законів збереження часу. Як українцям встигати все?

24 лютого 2016 о 13:15

Мабуть, час – це найцінніше, що є у людини. Тим, хто не відчув справжньої вартості часу рекомендує переглянути фільм Час(In Time), у якому замість звичної нам валюти використовується інша – час. Кожен день люди на роботу щоб отримати отримати ще декілька днів життя…

Цікаво і те, що кожен з нас має однакову кількість часу – 24 години на добу. Але чомусь одні люди встигають за день “перевернути гори”, в той час, коли інші заледве справляються із щоденними турботами. Причину потрібно шукати у тому наскільки ефективно кожен із нас використовує цей час.

Закон Стіва Тейлора: Порядок ваших дій сильно впливає на ефективність. 
Не займайтеся рутинною роботою, якщо в даний момент відчуваєте приплив сил, бадьорості і велике бажання творити. Відразу приступайте до великих проектів. І навпаки, коли енергія та натхнення вичерпується – спробуйте зайнятися нудними і нецікавими справами, наприклад, перекладанням стосів паперів, інтернет-серфінгом та  іншими монотонними заняттями.

Закон стагнації: При отриманні певних результатів приріст ефективності знижується. 
Коли ви прагнете до певної мети, особливо на початковому етапі і у вас починає щось виходити, то головне в цей момент не розслабитися. Якщо зупинитися або вирішити відпочити – одразу ж почнеться спад в ефективності. Повернутися до попереднього рівня продуктивності буде дуже важко. Тому не варто чекати до останнього, краще постійно крок за кроком рухатися до результату. У такому випадку у вас не буде великого спаду продуктивності і мотивації.

Закон Генрі Лаборіта: У кожної людини є схильність, талант, бажання робити те, що їй приносить задоволення. 
Люди, які дотримуються даного закону, на питання «Працюєш?» відповідають: «Я не працюю, я займаюся улюбленою справою». Часто люди працюють на роботах, які вони не люблять, а іноді навіть ненавидять. Такі люди  ходять на роботу тільки за зарплатою, а тому не розуміють, що вони можуть заробляти на своїй улюбленій справі. Зрозуміло, що такі люди  працюють малоефективно. Але в житті буває багато ситуацій, коли просто необхідно щось зробити, навіть якщо це не подобається. І це того варте, якщо ви прямуєте до своєї мрії.

Закон непідробного інтересу: Чим вище твій інтерес до якої-небудь справи або заняття, тим швидше минає час. 
Коли чимось по справжньому захоплений, час летить непомітно. Тут головне не забувати: навіть, якщо справа вам дійсно цікава, не треба впадати в крайнощі. Завжди пам’ятайте: куди ви йдете і що у вас ще є родина, здоров’я, друзі, відносини і сон в кінці кінців.

Закон Паркінсона: На роботу витрачається саме стільки часу, скільки ви на неї відвели. 
Тобто, якщо ви вирішили, наприклад, написати статтю за один день, то й писати ви її будете один день. Ви можете виділити під одну справу цілий день, а можете зробити 10 справ і більше – в тому випадку, якщо точно заплануєте конкретний час на виконання кожної справи. На сучасній мові це означає ставити “дедлайн” на кожну справу. Як тільки ви почнете використовувати обмеження за часом, ваш коефіцієнт корисної дії  збільшитися як мінімум в два рази. А це значить, що зроблених справ і часу стане в два рази більше.

Закон Паретто: 20% ваших дій приносять 80% успішних результатів.Всі інші 80% справ, які ви робите, приносять лише 20% результатів. І ці 80% справ, які роблять більшість людей забирають практично весь активний час життя.  20% з усіх ваших справ – це найголовніші справи у житті. Найголовніше правильно їх знайти, виділити на них час і робити кожен день.

Джерело: how-to-do.org
Розділи: Суспільство

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути