chrome firefox opera safari iexplorer

У Берегові з’явився пам’ятник Тарасу Шевченку. Фото

25 серпня 2016 о 14:13

В день 25-річчя Незалежності у Берегові на Закарпатті урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку. Розташований бронзовий монумент у сквері по вул. Т. Шевченка біля школи №5, яка теж носить ім’я Т. Шевченка.

Урочистості музично супроводжував чоловічий хор «Купаж» та гра на бандурі викладача Ужгородського коледжу культури і мистецтв Марії Мартинюк, а учні ЗОШ №5 різними мовами декламували «Заповіт».

IMG_2587

«Молодий Шевченко у нашому рідному Берегово! Кілька років тому я з моїми друзями Андрієм Сербайлом, Олександром Цаньком, Володимиром Маргітичем та Володимиром Бортнійчуком задумали встановити у Берегово пам'ятник Тарасу Шевченку. Обирали місце, концепцію та людей, які підтримують цю ідею. І от сьогодні, в День незалежності, Шевченко і його Кобзар стали частинкою міста. Ще раз дякую своїм закарпатським побратимам. Слава справжнім українцям! Слава Україні!», — написав в день відкриття на своїй сторінці у Фейсбуці один з ініціаторів проекту, засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко.  

До реалізації проекту також долучились Благодійний фонд «Кобзар» (Володимир Маргітич, Володимир Бортнійчук, Олександр Цанько), міський голова Берегова Золтан Бабяк, угорське  генконсульство (Ендре Саліпскі) та ін.

Автором бронзової скульптури став відомий закарпатський митець Василь Олашин.

«Рідна країна»

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути