chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці Латвії встановили пам'ятник Тарасу Шевченку

06 листопада 2015 о 17:02

6 листопада у столиці Латвії, Ризі, відбулося урочисте відкриття пам'ятника великому українському поетові, письменнику Тарасу Шевченку.

Як передає «Інтерфакс-Україна», церемонія відкриття відбулася за участі прем'єр-міністрів України Арсенія Яценюка, Латвії Лаймдоти Страуюми, а також представників української діаспори.

«Що мене вразило в цьому пам'ятнику? Шевченко молодий, енергійний і цілеспрямований. Йому було 23 роки, коли він написав «Реве та стогне Дніпр широкий», 29 років, коли написав «Розрита могила». Він був молодий, але показав бачення майбутнього України. Він закликав: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає», – сказав Яценюк під час виступу.

Також він зазначив, що Шевченко боровся за те, щоб Україна була «в сім'ї вольній, новій».

«І ця сім'я – це велика Європа. І ми протягом останніх днів разом із прем'єрами Балтійських країн робимо все для того, щоб Україна дійсно стала частиною Європи. І це непростий шлях, але іншого немає. Це шлях до свободи, процвітання», – сказав прем'єр.

Зазначимо, що пам'ятник Тарасу Шевченку в Ризі було встановлено за рахунок коштів української діаспори та меценатів.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути