chrome firefox opera safari iexplorer

Днями виповнюється 75 років з часу Корюківської трагедії

05 березня 2018 о 12:10
beztabu.net

КОРЮКІВКА, що на Чернігівщині, — найбільше поселення в Європі, повністю знищене гітлерівськими нацистами внаслідок каральної операції у Другій світовій війні. 1-2 березня та 9 березня 1943 року в цьому містечку карателі вбили 6700 людей та спалили 1290 будинків.

Правда про цю моторошну подію в радянські часи приховувалася й здебільшого замовчувалася, а вшанування пам’яті жертв відбувалося лише на рівні міста чи району. В комуністичного керівництва, виявляється, були причини втаємничувати правду: міг постраждати образ «народних месників» — радянських партизанів.

Партизанське з’єднання під командуванням Олексія Федорова в ніч на 27 лютого розгромило німецько-угорський окупаційний гарнізон, що базувався в Корюківці. У відповідь на це начальник штабу 399-ї головної польової комендатури у місті Конотоп Баєр Бруно Франц віддав наказ про знищення селища. Населений пункт оточили, а всіх мешканців групами по 50-100 чоловік почали зганяти у великі будинки й розстрілювати. Найбільше людей (близько 500 осіб) було вбито у приміщенні ресторану, що знаходився в центрі міста. Людей туди зганяли начебто для перевірки документів. Опісля Корюківку підпалили. Акція тривала й наступного дня, а через тиждень, 9 березня, карателі повернулися, щоб допалити те, що не згоріло, та добити вцілілих...

Як з’ясувалося згодом, під час нищення містечка нацистським загоном чисельністю приблизно 300-500 карателів за 15 км від нього перебувало партизанське з’єднання Олексія Федорова, що налічувало від 3 до 5 тис. чоловік. Але його командування так і не віддало наказу захистити або ж принаймні евакуювати населення.

Корюківська трагедія є наймасштабнішою каральною акцією в тогочасній Європі, внаслідок якої було повністю знищене поселення з усіма його мешканцями.

7 квітня

Інші дати
7 квітня відзначають:
  • Всесвітній день здоров’я.
  • День геолога.
Розгорнути
Василь Василько (Міляєв)
1893 –  український режисер, актор, театрознавець, педагог, народний артист СРСР.  
Розгорнути
Благовіщення Пресвятої Діви Марії
Бог у цей день благословляє всі рослини. Благовіщення без ластівок - холодна весна
Розгорнути
Народився Олександр Богомазов
(1880, смт. Ямпіль Сумська область - 1930) - український художник, видатний представник і теоретик українського/російського художнього авангардизму.
«Мистецтво – безкінечний ритм, художник – його чуттєвий резонатор». (Олександр Богомазов).
Розгорнути
Народився Омелян Пріцак
(1919, с.Лука Львівська область - 2006) - український історик, мовознавець, організатор української науки у світі, засновник і довголітній директор Українського наукового інституту Гарвардського університету.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...