chrome firefox opera safari iexplorer

Спомини про 80-річчя Левка Лук`яненка, або один день з життя Великого українця

09 липня 2018 о 11:14
narodna-pravda.ua

Нині не пригадаю, хто запропонував мені поїхати на малу батьківщину Левка Лук`яненка для відзначення Дня Незалежності. Але це й не так важливо.

Я переговорив з Левком Григоровичем про ідею належним чином вшанувати День Незалежності на Чернігівщині, а саме у Городні, де він, власне, і народився.

Отож, протягом дня ми брали участь у ході, мітингу, святкових заходах. Я запросив на свято нашу знамениту «Кобзу» і ще кілька колективів. Левко Лук`яненко мене делікатно попередив, що святкуємо День Незалежності, а не його день народження. Проте, символічний, але людський подарунок для нашого Героя все ж вдалося зробити. У Городнянському історико-краєзнавчому музеї його чекала експозиція про знаменитого земляка і творця сучасної Незалежності!

Під вечір стомлені від великої кількості зустрічей, піших переходів і вина (зауважу, що Левко Григорович пив символічно і лише біле вино) ми поверталися до Києва в одній машині. Раділи, що допомогли піднести статус Дня Незалежності на Чернігівщині і планували наступні справи. Коли я уточнив: чи ми ідемо додому, то здивовано почув, що у пана Левка ще прямий ефір на телебаченні!!! 

БО ЖИВ ВІН ДЛЯ УКРАЇНИ, А НЕ ДЛЯ СЕБЕ!

Я гордий з того, що працював і спілкувався з цим ВЕЛИКИМ УКРАЇНЦЕМ. Такі люди надихають і вселяють віру в омріяну Україну, коли здається, що вона вже втрачена!
ПАМ`ЯТАЄМО І ШАНУЄМО НАШИХ СПРАВЖНІХ ГЕРОЇВ!

Микола Томенко

лідер Громадського руху «Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути