chrome firefox opera safari iexplorer

Як правильно жнивувати показали на Черкащині. ФОТО

10 липня 2018 о 16:06

Відродити традицію перших жнив взялися представники Фонду «Рідна країна» на чолі із засновником та ініціатором дійства Миколою Томенком. Організатори довго радилися з істориками та етнознавцями яких саме обрядів дотримувались наші предки перед початком збору врожаю. 

За традицією роботу починали з молитви.

Священик повинен був обов`язково освятити поле і тих, хто брався до роботи. Благословляючи на багатий урожай та плідну працю, він просив у Бога сили для женців та дякував землі за ще один врожайний рік.

Перший сніп наші пращури прикрашали цілющими травами, освячували і забирали до оселі. Цілий рік він мав захищати господарів дому від хвороб і лиха.

Цьогорічні зажинки стали ювілейними, а саме десятими, в історії відродження цієї національної традиції. Ініціатор дійства Микола Томенко розповів, що основною ідеєю залишається об`єднати людей і з села, і з міста у свято першого снопа, оскільки від результату жнив залежить життя країни.

«У 2006 році ми з колегою Володимиром Гресем звернулися до українських краєзнавців і дійшли до висновку, що мусимо відродити давню українську традицію початку жнив. В цей день, коли починалися жнива, всі виходили на поле і вважалося за велику честь косити в перших рядах. Енергія позитиву, яка іде від поваги до традиції і української молитви, дуже допомагає і, сподіваюсь, ми посприяємо на добрий врожай».

Жнивувати цього року запросили Федерацію біатлону України. Особливу подяку за активну участь Микола Томенко висловив віце-президенту Федерації Мирославу Грабовецькому, призерці чемпіонатів Європи Яні Бондар та майстру спорту України міжнародного класу В`ячеславу Деркачу. 

На цьогорічні Зажинки 2018 організатори не лише об'єднали на одному полі артистів, спортсменів та політиків, а й встановили Всеукраїнський рекорд під назвою «Наймасовші зажинки на одному полі».

В лан вийшли одночасно 65 косарів.

Журналіст, засновник Національного Реєстру Рекордів України Валентин Щербачов зафіксував рекорд та вручив сертифікати «Рідній країні» та директору СТОВ “Чапаєвське” Анатолію Марченку, який вже не перший рік приймає на своєму полі женців. Також нагороду отримав ресторанний комплекс «Велес» за підтримку у проведенні щорічних зажинок.

Традиційно зажинки відвідала Народна артистка України Жанна Боднарук.

Після праці учасників жнив пригощали традиційним короваєм.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути