chrome firefox opera safari iexplorer

27 грудня: це цікаво знати

27 грудня 2020 о 00:25

«Минуло всім, але не всім минулось».
Євген Плужник

У народі 27 грудня підмічали: якщо сонце ясне променисте – Новоріччя буде морозним; якщо ж ховається за хмари, під Новий рік буде хмарно і відлигне.

За церковним календарем 27 грудня вшановують мучеників Фірса, Левкія і Калиника, а також мучеників Филимона, Аполлонія, Аріана і Феотиха.

27 грудня – День пам’яті Мелетія Смотрицького.

Світське ім’я – Максим Герасимович, – письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов’янських мов. Автор «Граматики слов’янської» (1619), що систематизувала церковнослов’янську мову.

Іменинниками ж 27 грудня є:

Каленик, Левко, Филимон і Фірс.

27 грудня народились:

1890 – Василь Ємець – бандурист-віртуоз, бандурний майстер, історик, письменник. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, фортепіано.

Події 27 грудня:

537 – у Константинополі завершено будівництво Софійського собору.

1512 – іспанський уряд заборонив використовувати індіанців Америки як рабів, давши дозвіл на завезення до Нового світу рабів з Африки.

1831 – Чарлз Дарвін розпочав свою подорож, що призвела до створення теорії еволюції.

1945 – створено Міжнародний валютний фонд і Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

1968 – Китай випробував свою першу водневу бомбу.

1979 – вбито президента Афганістану Аміна. Початок війни в Афганістані.

Чи знаєте ви, що:

Ялинка, як новорічна прикраса оселі, з’явилася в Російській імперії лише після 1700 року, проте українці берегли свою власну традицію – ставити на покуті дідуха (останній сніп жита, Дух поля). Його перев’язували червоною стрічкою, заквітчували калиною та барвінком.

Люди вірили: коли за столом протягом свят, що закінчувалися аж на Водохреща, збиралася вся родина – зерно вбирало енергію їхніх бажань і мрій. Навесні сніп обмолочували, зерно висівали, Дух поля давав дружні сходи, а разом із житом зростали і бажання.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути