chrome firefox opera safari iexplorer

31 жовтня Україна переходить на зимовий час

27 жовтня 2010 о 00:51

На території України 31 жовтня 2010 року о 04:00 відміняється дія літнього часу. Стрілки годинників переводять на годину назад.

Перехід на зимовий час останньої неділі жовтня здійснюється згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року.

Перехід на літній час в Україні здійснюється в останню неділю березня о 3-й годині, а перехід на зимовий час (тобто переведення годинника на годину назад, чим скасовується літній час) — в останню неділю жовтня о 4-й годині.

Багато лікарів та психологів говорять про те, що переведення годинників — це стрес для організму. Перехід на літній і зимовий час впливає практично на всіх людей, але ступінь цього впливу залежить від індивідуальних особливостей нервової системи кожної людини.

Так, екстраверти переживають дискомфорт, пов'язаний з переведенням годинників, усередині себе, інтраверти – виплескують негативні емоції на оточуючих. «Совам» переведення годинників йде тільки на користь, «жайворонки» збивають свій біоритм, тому що переведення годинників вибиває їх з «зони комфорту» організму.

Проте, як не дивно, зимовий час вважається для нашої країни більш справжнім, аніж літній. Узимку час, що діє в Україні, відповідає природному для її географічного розташування поясному часу – другому міжнародному часовому поясу.

У перші дні переходу на зимовий час психологи радять не планувати справ, пов'язаних з посиленими розумовими і фізичними навантаженнями. Медики говорять, що для повної адаптації на новий часовимір людині, залежно від її темпераменту та інших психо-соматичних характеристик, потрібно від двох до дванадцяти діб.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути